Facebook Google+ Twitter

Wrocław lat 60. w obiektywie T. Olszewskiego tylko do końca czerwca

Jeszcze tylko przez kilka dni na wrocławskim rynku można będzie oglądać wystawę "Wrocław lat 60. XX w.". Warto się pośpieszyć, żeby ujrzeć miasto takim, jakiego wiele osób nie znało, a bardzo niewielu pamięta.

Tylko do końca miesiąca wrocławscy przechodnie mają szansę na to, żeby przenieść się w czasie i ujrzeć, jak wyglądało miasto w latach 60. Wszystko to za sprawą plenerowej wystawy świetnych fotografii autorstwa Tomasza Olszewskiego, zorganizowanej przez Muzeum Miejskie Wrocławia.

Ekspozycja liczy kilkadziesiąt fotografii, dokumentujących powojenną odbudowę i rozbudowę stolicy Dolnego Śląska, które Olszewski wykonał na zlecenie Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Prezydium Rady Narodowej miasta Wrocławia w latach 60. XX wieku. Są wśród nich świetne panoramy miasta, jak również ciekawe ujęcia nowo powstających obiektów i przejmujące obrazy spustoszeń, jakie po sobie pozostawiła II wojna światowa. Na szczególną zaś uwagę zasługują zdjęcia reportażowe przedstawiające dawne życie ulicy i wydarzenia z tamtego okresu, których na wystawie nie brakuje.

Zdjęcia stanowią bezcenny zapis ważnego okresu dla życia Wrocławia. Przez dziesięć lat, o których wystawa opowiada, miasto było jednym wielkim placem budowy, miejscem zarówno nieustającej rozbiórki, jak i rozbudowy, sprzątania powojennych gruzów i narodzin całych osiedli, co niewątpliwie odcisnęło piętno na jego obecnym wizerunku.

Czytaj też: Wystawa "Rys/mowane z szewską pasją" na Szewskiej we Wrocławiu

Wystawie towarzyszy album wydany przez Wydawnictwo Via Nova.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.