Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Manifestacja poparcia dla Gruzji

Na wrocławskim rynku odbyła się manifestacja poparcia dla narodu gruzińskiego zorganizowana przez stowarzyszenie Młodzi XXI.

Manifestacja ciszyła się sporym zainteresowaniem mediów. / Fot. Bartłomiej DerskiManifestujący spotkali się dziś w samo południe pod pomnikiem Fredry na rynku we Wrocławiu, gdzie odbyła się cała akcja.

„Chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko niedawnemu atakowi agresji wojsk rosyjskich skierowanemu w stronę Gruzji” – pod tym manifestem organizatorzy zbierali podpisy wrocławian solidaryzujących się z Gruzinami. Ma on zostać później przesłany ambasadzie Gruzji w Warszawie.

Rozdawanie manifestu. / Fot. Bartłomiej DerskiManifestacja, w przeciwieństwie do podobnych akcji zorganizowanych w Warszawie i Gdańsku, nie przyciągnęła zbyt wielu osób. Według uczestników, może być to spowodowane tym, że kaukaski konflikt nie dotyka nas bezpośrednio. Zapewne przyczyniły się do tego również wakacje na wrocławskich uczelniach.

Organizatorzy - członkowie stowarzyszenia Młodzi XXI, zapowiadają, że w przyszłości również chcą wyrażać swoje opinie w podobny sposób, zachęcając Polaków do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym i zwiększenia zainteresowania sytuacją międzynarodową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a jaki koszt ponosi demokracja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejni partyjniacy robiący karierę kosztem demokracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.