Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Marsz Równości i Zakaz Pedałowania na jednej trasie?

"Proszę zmienić trasę marszu, bo wasi kontrmanifestanci zarejestrowali marsz. Nie? To Pani bierze odpowiedzialność za to jak coś się stanie" - usłyszała od urzędniczki jedna z organizatorek Kampanii Przeciw Homofobii. W sobotę we Wrocławiu, odbędą się dwie, wrogie sobie manifestacje.

W sobotę 1 października, odbędzie się "Marsz Równości" organizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii. Godzinę wcześniej, środowiska nacjonalistyczne i nazistowskie zaplanowały kontrmanifestację, która we Wrocławiu wystartuje z tego samego miejsca. Rejestracji dokonała osoba prywatna, a oficjalną nazwą jest "Akcja Informacyjna na Temat Praw Mniejszości Seksualnych" - podaje TOK FM.

Na stronie Narodowego Odrodzenia Polski pojawił się wpis:

Przez Wrocław kolejny raz usiłował będzie przejść "Marsz Tolerancji" (...). W sobotę (01.10.2011) o godz. 13 na wrocławskim Rynku pod Pręgierzem rozpocznie się kontrmanifestacja pod hasłem Zakaz Pedałowania organizowana jak wiele podobnych imprez we Wrocławiu przez nacjonalistów z Narodowego Odrodzenia Polski oraz środowiska kibiców Śląska i Sparty.

Miejskie władze zasugerowały organizatorom "Marszu Równości" zmianę trasy. Mirka Makuchowska, jedna z inicjatorek uważa, że jej ugrupowanie dokonało rejestracji wcześniej. "Pani z wydziału bezpieczeństwa próbowała jednak mnie przekonać, że powinniśmy iść miastu na rękę" - mówi. Urzędniczka stwierdziła, że "policja nie będzie w stanie ochronić tylu manifestacji w jednym czasie".

Wrocławscy urzędnicy tłumaczą, że była to jedynie prośba i działanie na rzecz ochrony uczestników "Marszu Równości". "Chodziło nam tylko o zmianę początku trasy" - wyjaśnia Julia Wach z magistratu. "O to, żeby Marsz Równości wystartował z odległego o kilkaset metrów Placu Solnego, podczas gdy kontrmanifestaja będzie skupiona wokół wrocławskiego pręgierza" - tłumaczy.

Julia Wach zapewia, że miejski samorząd "kieruje się doświadczeniem" i "wie, że może dojść do nieprzewidzianych sytuacji". Mirka Makuchowska potwierdza, że podczas Marszów Równości dochodzi do ataków ze strony środowisk nacjonalistycznych, a ona bez problemu jest w stanie rozpoznać osoby, które w nich uczestniczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

don donek
  • don donek
  • 03.10.2011 12:10

nie ma z takich, OWOCÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 02.10.2011 20:28

Cóż za agresja słowna! Założę się, że jesteś za PIS-em.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 02.10.2011 18:56

...A kto nie, to proszę uzasadnić!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 01.10.2011 14:44

Kto jest za Marszem Równości, kciuk do góry!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.