Facebook Google+ Twitter

Wrocław - miasto pełne niespodzianek

Współautorzy: Ewa Żuchowska

O Wrocławiu mówi się, że jest miastem spotkań, pełnym niespodzianek, ponieważ każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Czemu do Wrocławia warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski spytaliśmy prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Miasto wieczorem / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wroclaw_by_night_AB.jpgJacek Andrzej Kwiatkowski: Jakie najważniejsze stałe atrakcje turystyczne mogą przyciągnąć gości do Wrocławia w sezonie zimowym?
Rafał Dutkiewicz: Wrocław zimą nabiera nowego uroku. Ja osobiście bardzo lubię zimowe spacery po mieście, zwłaszcza po moim ulubionym zakątku, w Ostrowie Tumskim. Będąc tam mam wrażenie cofania się w czasie, a zimą... Zimą to uczucie ogrania mnie jeszcze bardziej. Tym uczuciem chciałbym podzielić się z Państwem. Zapraszam więc do Wrocławia na zimowy Ostrów Tumski. Ale nie tylko tam. Od niedawna we Wrocławiu, w niecce naszej fontanny multimedialnej, pod Halą Stulecia, działa duże odkryte lodowisko i wypożyczalnia łyżew. To­ i inne lodowiska w mieście ucieszą miłośników tego zimowego sportu. Znudzonym zimą proponuję wizytę w Aquaparku. Na gości czeka też Dzielnica Wzajemnego Szacunku, Panorama Racławicka, Rynek z Ratuszem i okolice, ogród zoologiczny, parki i liczne muzea. Ale największą atrakcją, nie tylko dla dzieci, może być tropienie zagrzebanych w śniegu krasnali. Poukrywane w śniegowych zaspach i pod lodowymi czapami czekają na Państwa przyjazne ręce i uśmiechy.

Proszę polecić naszym Czytelnikom najlepsze imprezy w najbliższych miesiącach, dla których warto przyjechać tutaj nawet z drugiego końca Polski.
- We Wrocławiu w lutym i w marcu mogą wziąć Państwo udział w ponad 400 imprezach! I zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z wydarzeń kulturalnych przede wszystkim i z całego serca polecam jedną z flagowych imprez kulturalnych Wrocławia. Już 18 marca rozpoczyna się 32. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej, której wielki Koncert Galowy poświęcony będzie piosenkom Ewy Demarczyk.

Zupełnie innym, ale też wartym uwagi, wydarzeniem muzycznym są Szanty. Jeden z największych festiwali piosenki żeglarskiej w Polsce odbywa się właśnie we Wrocławiu i to od ponad 20 lat. Pasjonatów teatru i opery zapraszam na liczne przedstawienia teatralne i spektakle operowe oraz na Otwarte Warsztaty Sztuki Mimu zorganizowane przez Teatr Pantomimy. W ramach imprez sportowych młodzi mogą w lutym wziąć udział w turnieju „Młode Nogi Wrocławia”. W sezonie zimowym skupiamy się we Wrocławiu na dzieciach i młodzieży, organizując im zajęcia w okresie ferii zimowych. Tak więc mogą skorzystać z Zimowych warsztatów młodego aktora w CK Agora, półkolonii po angielsku, ferii na średniowiecznym zamku czy ferii na łyżwach.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.