Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Mieszkańcy kamienicy na Psim Polu nie mają wody. Od 2009 roku

Jak czytamy na portalu psiepole.com.pl, mieszkańcy kamienicy przy ulicy Żmigrodzkiej 241 na Psim Polu we Wrocławiu od 2009 roku nie mają bieżącej wody, a z ubikacji korzystają na dworze.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Water_spigot.jpg / Fot. Fot. commons.wikimedia.orgSuche krany są wynikiem robót budowlanych związanych z budową wrocławskiej obwodnicy. Gdy w 2009 roku remontowano kamienicę, wyburzono budynek przy ulicy Poświęckiej 2. Nikt wówczas nie posiadał takiej informacji, że do instalacji wodnej podpięte są również mieszkania ze Żmigrodzkiej 241.

Administrator budynku zapewniał wtedy, że remont nie spowoduje żadnych utrudnień w dostawie wody. Jednak tak się nie stało. Od tego czasu raz na tydzień przyjeżdża beczkowóz, który dostarcza im wodę. Ta sytuacja trwa od czerwca 2009 i nic nie wskazuje na to, żeby miała ulec zmianie.

Gdyby nie przyjeżdżający raz w tygodniu beczkowóz, w ogóle zostaliby odcięci od wody


Mieszkańcy żyją w spartańskich warunkach i z nostalgią oczekują na przyjazd beczkowozu, który przywozi im wodę. Niestety, często beczkowóz nie pojawia się wcale.

Najgorsza sytuacja panuje zimą, bo wtedy przewożona woda zamarza już w beczkowozie. Firma, która sprawuje pieczę nad kamienicą, zapewnia mieszkańców, że w przyszłym roku do budynku woda zostanie podłączona i to zakończy pasmo problemów mieszkańców Żmigrodzkiej.

Niestety, ta informacja nie jest najlepsza, gdyż do tego czasu mieszkańcy nadal muszą egzystować w trudnych warunkach w mieście, które organizuje w przyszłym roku Euro 2012 i które zostało wytypowane Stolicą Kultury 2016.

Źródło:LinkDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

paweł
  • paweł
  • 05.10.2011 12:43

taka jest prawda o tym mieście i tym kraju, tylko pic medialny - bolszewizm na całego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.