Facebook Google+ Twitter

Wrocław: mieszkańcy Kozanowa zwolnieni z czynszu po powodzi

Zwolnienia z czynszów dla poszkodowanych na Kozanowie zapowiedział prezydent Wrocławia po dzisiejszym posiedzeniu Miejskiego Sztabu Kryzysowego.

- Na dwuletnie zwolnienie z płacenia czynszu mogą liczyć najemcy gminnych mieszkań przy ul. Ignuta - mówił po dzisiejszym posiedzeniu Miejskiego Sztabu Kryzysowego prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. To w sumie kilka zalanych mieszkań, których najemcy zostaną przekwaterowani do nowych lokali. Mieszkańcy z bloków komunalnych, które zostały podmyte przez wodę będą zwolnieni z czynszu przez okres 3 miesięcy. W ramach odszkodowań można już składać wnioski o bonifikatę w opłatach za podatek od nieruchomości lub za użytkowanie wieczyste: - W bonifikacie można dochodzić do stu procent zniżki. Do tej pory wpłynęło 12 wniosków dotyczących różnego rodzaju zapomóg – mówił prezydent.Prezydent Dutkiewicz na posiedzeniu sztabu. Ode lewej wiceprezydenci: Jarosław Obremski i Wojciech Adamski. / Fot. Arkadiusz Filipowski

Dutkiewicz stwierdził, że sytuacja w stolicy Dolnego Śląska jest stabilna, a poziom wód w rzekach opada. By woda opadła poniżej stanów alarmowych potrzeba jednak jeszcze czterech, pięciu dni. Jak mówił: - Obroniliśmy najbardziej kluczowe miejsca, czyli Węzeł Bartoszowicki oraz Port Śródmiejski. Były to operacje mniej medialne, ale bardzo ważne.

Podsumowując aktualną sytuację w mieście w dużej mierze skupiono się na podtopionym osiedlu Kozanów. W tamtym rejonie miasta jest już stabilnie, a po zalaniu osiedla przez wodę stan techniczny budynków został sprawdzony przez inspektora nadzoru budowlanego. Od poniedziałku otwarte zostaną tamtejsze przedszkola. Żłobek i przychodnia, ze względu na wyższe wymogi sanepidu udostępnione zostaną mieszkańcom 7 czerwca.

Stan Odry jest coraz niższy. / Fot. Arkadiusz FilipowskiStan mostów, wiaduktów i dróg kontrolowany będzie w przyszłym tygodniu. Cały czas trwa także szacowanie kosztów ochrony przeciwpowodziowej miasta. Jak powiedział Dutkiewicz: - Nie obracamy się w gigantycznych kwotach, a dokładne wyliczenia poznamy w połowie przyszłego tygodnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.