Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Most Szczytnicki otwarty, ale nie dla wszystkich

Dzisiaj o godzinie 1.30 w nocy, pierwsze samochody przejechały przez most Szczytnicki. Niestety, nie przejadą przez niego jeszcze tramwaje, samochody powyżej 9 ton ani nie przejdą po nim piesi.

Pierwsze samochody na otwartym moście Szczytnickim. / Fot. Jarosław JakubczakW nocy z piątku na sobotę, pierwsze samochody przejechały przez most Szczytnicki. Remont tej ważnej przeprawy przez Odrę (droga krajowa nr. 8 w kierunku Warszawy) trwał wyjątkowo długo, bo blisko 2,5 roku.

Najpierw miał być niewielki remont, ale okazało się, że most jest bardziej zniszczony niż wstępnie przypuszczano. Konieczna była jego kompletna przebudowa. Blisko rok czasu na placu budowy nic się nie działo, bo trzeba było skompletować dokumentację, ogłosić przetargi itp.

Kierowcy samochodów ciężarowych kierujący się w kierunku Warszawy i wjeżdżający do miasta od strony stolicy tkwili w wielkich korkach na trasach objazdu, gdyż przejazd mostami tymczasowymi, które zbudowano przy remontowanym moście, możliwy był jedynie dla pojazdów do dziewięciu ton.

Odnowiony most przeszedł niedawno próby wytrzymałościowe. Dziś rano nadal jednak stały znaki ograniczające przejazd ciężarówek. Za mostem stała również policja, która czekała na zdezorientowanych kierowców ciężkich pojazdów, którzy zbyt pochopnie cieszyli się z otwarcia przeprawy przez Odrę i być możne nie zauważyli, że znaki zakazu nadal stoją. Przejazd przez nowo wyremontowaną przeprawę kosztował ich w tym przypadku spory mandat.

Przez most nie przejadą też tramwaje, bo nie ma jeszcze trakcji elektrycznej. Zainstalowanie jej będzie możliwe dopiero po demontażu mostów tymczasowych. Piesi na razie również nie skorzystają z uroków nowej przeprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podłączę się do komentarza Łukasza :) Poza tym dobrze i zwięźle skonstruowany news.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Ważne info;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.