Facebook Google+ Twitter

Wrocław może stracić dworzec PKS

Planowana prywatyzacja Polbus PKS we Wrocławiu może de facto przyczynić się do likwidacji dworca PKS.

to źródło jest nasze:) / Fot. http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/252162,wroclaw-polbus-pks-bedzie-budowal-nowy-dworzec,id,t.html17 listopada ubiegłego roku Minister Skarbu Państwa, korzystając z doradztwa wielu konsorcjów, podjął decyzję o ogłoszeniu publicznego zaproszenia do prywatyzacji Polbus PKS sp. z o.o we Wrocławiu.

Polbus PKS (kapitał zakładowy 20 mln. zł), oprócz szeregu innych atrakcyjnych terenów w mieście, posiada perełkę obok Dworca Głównego PKP, Dworzec Centralny PKS. Posiada również na terenie Dolnego Śląska cztery placówki. Dwie stanowiące własność, w tym siedziba Spółki, mieszczą się we Wrocławiu, dwie pozostałe w Oleśnicy i w Środzie Śląskiej.

Na apel odpowiedziało Prywatne Biuro Podróży Sindbad - Ryszard Wójcik z Opola; PBG DOM Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie; Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach; Retail Provider Wrocław Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Oferta jest szczególnie atrakcyjna dla Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach. Znany we Wrocławiu deweloper, zamierza wyburzyć istniejący obiekt i nie deklaruje budowy nowego dworca. "Działka, na której stoi dworzec, to łakomy kąsek" - mówi GW Wojciech Gepner z Echo Investment.

Teren dworca PKS, usytuowany obok remontowanego dworca głównego PKP, był od dłuższego czasu takim "łakomym kąskiem", jako teren dogodny np. do budowy hotelu, centrum biznesowego i apartamentów. Położony jest w centrum miasta, ma świetne usytuowanie komunikacyjne. Przyjazny klimat dla inwestora, deklarowany przez decydentów, powoduje dreszcz emocji wśród mieszkańców miasta, w kontekście ogłoszonej prywatyzacji.

Zarówno ministerstwo, jak i władze miasta, nie zaprzeczają możliwości likwidacji dworca. Deklarują natomiast utrzymanie połączeń autobusowych, choć nie wiadomo na jak długo.

 / Fot. http://www.polbus.pl/autosanyPrzy istniejącym układzie komunikacyjnym miasta, jego niewydolności i widocznych problemach modernizacyjnych, przeniesienie dworca PKS w inny rejon miasta jest działaniem wręcz aspołecznym. A już rejon Maślic (wg pojawiających się propozycji nowa lokalizacja) - najmniej odpowiedni. Aktualnie nie ma na terenie miasta terenu tak świetnie łączącego funkcje komunikacyjne, jak ten gwarantujący sąsiedztwo dworca PKP i PKS.

Jeszcze w zeszłym roku, przed wyborami, przedstawiano wizję budowy centrum komunikacyjnego miasta w oparciu o PKP i PKS. W programie był tramwaj plus, centrum przesiadkowe, wydzielenie ulicy Suchej tylko na potrzeby PKP, PKS i Taxi.

Na tej podstawie władze spółki opracowały program dostosowujący obecny stan do wymogów XXI wieku. Cóż z tego, kiedy ponad 50 proc. udziałów ma Skarb Państwa i on decyzją swojego ministra może zrobić wszystko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

prs
  • prs
  • 11.07.2011 13:53

Polbus-PKS tonie, a zarząd ma to gdzieś.. ważne, że kaska płynie na konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zdenerwowany
  • zdenerwowany
  • 25.01.2011 10:18

wielcy złodzieje małych wieszają-jak powiedział poeta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech się nie wygłupiają z tym dworcem. Korzystałam z niego wiele razy, gdy często jeździłam PKS-em z Łodzi do Jeleniej Góry i zawsze byłam zadowolona z jego funkcjonalności. Ale kto się teraz przejmuje podróżnymi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 22.01.2011 22:46

Przepraszam bardzo jakie to jest wydarzenie?
Ktoś ma projekcję co to ma wspólnego z informacja o wydarzeniu?
Co się wydarzyło? Chyba, że insynuacje nabierają wagi czegoś dokonanego, łopatologicznie - co się WYDARZYŁO, już było i to komentujemy.
Ktoś tu z wydawców czuwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireczku, sypią się, bo nieustannie okradają nasz kraj cwaniaki... Gorzej, że ja systematycznie korzystam z tego PKS-u... I znowu się zdenerwowałam! Jak człowiek nie ma dostać k....cy w tym kraju?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą apel na Facebooku został zablokowany mój apel. Komunikat.......Część zawartości tej wiadomości została zgłoszona jako niewłaściwa przez użytkowników Facebooka..........Lobby działa, nie liczą się ludzie. Liczy się kasa:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno z drugim idzie w parze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Traper dziękuję, nie zauważyłem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.facebook.com/event.php?eid=193863953963395&num_event_invites=18#!/event.php?eid=193863953963395 to link do wyrażania swojego protestu nt tego pomysłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Traper
  • Traper
  • 22.01.2011 19:51

Patriotę zawsze można poznać w biedzie - http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=159039817477954&id=100001526171770&notif_t=share_reply

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.