Facebook Google+ Twitter

Wrocław najbliżej nowego stadionu

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-11-08 12:29

UEFA oceni dziś nasze przygotowania do Euro 2012.

 / Fot. Gazeta Wrocławska- Żadne miasto w Polsce nie jest tak dobrze przygotowane do mistrzostw Europy w piłce nożnej jak Wrocław, więc nie musicie się bać żółtej kartki od UEFA - mówi Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz reprezentacji Polski i działacz sportowy.
Dzisiaj pięcioosobowy zespół ekspertów z Europejskiej Federacji Piłkarskiej będzie oceniał przygotowania miasta do Euro 2012.
Specjaliści, którzy doświadczenie zdobywali przy wielu piłkarskich wydarzeniach, podzielą się w stolicy Dolnego Śląska na trzy zespoły, żeby szczegółowo przyjrzeć się planom budowy stadionu, wrocławskim drogom, połączeniom komunikacyjnym, lotnisku i hotelom. Zlustrują także plany przygotowania centrów kibica, czyli miejsc, gdzie będzie można oglądać mecze na wielkich telebimach.
Wysłannicy UEFA przybywają z wizytą roboczą. Jak podkreślają wszyscy zaangażowani w mistrzostwa, wiele krajów szykuje imprezy tej rangi po raz pierwszy, więc trzeba im pomóc. A eksperci, którzy brali udział w przygotowaniach do mistrzostw w Portugalii i Szwajcarii, wiedzą, co może zagrozić takim gigantycznym przedsięwzięciom i jak sobie poradzić z zagrożeniami. - Mogą dać żółtą kartkę, jeśli ktoś nie zastosuje się do ich wytycznych - ostrzega Tomaszewski.
Z nieoficjalnych wypowiedzi można się jednak dowiedzieć, że Wrocław na tle innych miast wypada bardzo dobrze.
- Drogi i lotnisko macie w budowie. Hotele to sprawa biznesu. Najważniejszy jest stadion. A tylko we Wrocławiu przygotowania do budowy idą bez przeszkód - potwierdza bramkarz. Został już rozstrzygnięty konkurs architektoniczny i nie ma problemów z wykupem gruntu. - W Poznaniu lepiej idzie remont stadionu Lecha, ale to jak szykowanie na rajd samochodowy syrenki - ocenia.
O stadionie mniej entuzjastycznie mówi Grzegorz Schetyna. Wrocławianin, który najprawdopodobniej już wkrótce jako minister spraw wewnętrznych będzie miał problemy Euro na głowie, ostrzega: - To prawda, że Wrocław nieźle sobie radzi. Ale pamiętajmy, że na razie odpowiednim obiektem dysponuje tylko Poznań. Dlatego musimy zmobilizować się do pracy, a nie chwalić.
Marek Szempliński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.