Facebook Google+ Twitter

Wrocław: najnowocześniejszy tor do nauki jazdy już działa

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-10-03 12:24

Maty poślizgowej z kurtynami wodnymi nie ma nigdzie indziej w Polsce. Dolnoślązacy jako pierwsi mogą testować na niej swoje umiejętności.

Z toru samochodowego ze sztucznymi przeszkodami można już korzystać we Wrocławiu. Centrum motoryzacyjne przy ulicy Rakietowej jako pierwsze kupiło matę poślizgową z kurtynami wodnymi. Auto, które na nią wjeżdża, traci przyczepność. Gdy samochód sunie bezwładnie, z ziemi wytryskują ściany wody. Kierowca musi tak manewrować, by nie wpaść w żadną z nich. Tym sposobem amatorzy szybkiej jazdy po ulicach miasta uczą się przede wszystkim tego, że niewiele potrafią.

– Tor zaczęliśmy budować trzy lata temu – mówi Andrzej Słowiński, właściciel obiektu przy ulicy Rakietowej i szef instruktorów. – Ale mata z kurtynami to nowość. Zapraszamy zorganizowane grupy do wynajmowania naszego obiektu. Za tysiąc złotych można testować swoje umiejętności przez cztery godziny – dodaje. Obiekt ma też inne atrakcje: wyboistą i błotnistą drogę dla aut terenowych i kręty tor asfaltowy, na którym organizatorzy organizują gry i zabawy doskonalące technikę jazdy. Na chętnych czeka dwunastu instruktorów. – Trzeba przyjechać własnym autem – wyjaśnia Słowiński. – To najlepsze rozwiązanie, bo wtedy człowiek uczy się nie tylko bezpiecznej jazdy, ale i współpracy z samochodem, którego używa na co dzień. Wyrabia sobie nawyki i uodparnia psychicznie na niespodzianki. Uświadamia, jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego na drodze – zaznacza.

Ci, którzy już mieli okazję skorzystać z toru, uważają, że to niesamowite przeżycie, fantastyczna zabawa i ważne doświadczenie. Wrocławianka Alicja Konieczna prawo jazdy ma od niedawna, ale już po paru miesiącach jazdy po mieście czuła się pewnie jako kierowca. Do momentu, kiedy pojawiła się na torze: – Po szkoleniu w centrum wiem, że to przekonanie o własnych umiejętnościach było złudne. Dużo pracy przede mną – powiedziała nam.

I ty możesz zostać mistrzem kierownicy
Centrum Edukacji Motoryzacyjnej Redeco z ulicy Rakietowej ma ambitne plany. Chce stać się dolnośląskim ośrodkiem sportów motorowych. Już organizuje zawody kartingowe, gości mistrzów kierownicy, takich jak Maciej Wisławski. Dla urozmaicenia udostępnia swoje drogi wrotkarzom. Ostatnio odbyły się mistrzostwa Polski
we wrotkarstwie długodystansowym, a zimą pojawią się narciarze na biegówkach.

Maciej Czujko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.