Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Nie chcę jeździć na gapę, ale gdzie mam kupić bilet?

Kolejny właściciel kiosku we Wrocławiu wyznał mi, że zrezygnował ze sprzedaży biletów MPK, bo mu się to nie opłaca. Mimo istnienia automatów, czarno widzę zaopatrzenie w bilety.

 / Fot. Tenautomatix, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:MPK_Wroc%C5%82aw_Mercedes-Benz_Citaro.jpg&filetimestamp=20080906202652, CC 3.0Zainstalowanie automatów sprzedających bilety w tramwaju i w autobusie - osobiście jeszcze się z takim nie zetknęłam - uważam za pomysł genialny. Ale nowe zjawisko nie rozwiązało, jak się okazało, starego problemu.

Tydzień temu załatwiałam w centrum miasta, w okolicach placu Dominikańskiego kilka spraw urzędowych. Wracając w stronę Krzyków, chciałam kupić bilet, posługując się kartą bankomatową. Dwa automaty na dwóch sąsiednich przystankach były uszkodzone, uszkodzony okazał się też trzeci, w tramwaju. Jakoś sobie poradziłam, natomiast awarię zgłosiłam do Mennicy Polskiej, operatora automatów. Mam nadzieję, że naprawili.

Mając takie doświadczenie, dzisiaj postanowiłam kupić bilet w kiosku. W dużym kiosku w rejonie Uniwersytetu Ekonomicznego. - Proszę pójść na przystanek, do automatu - poradził mi starszy pan, który tam sprzedawał - ja już nie prowadzę biletów. Nie zarobiłem na tym ani grosza.
Zdębiałam. Automatu nigdzie w pobliżu nie było, a kiosk naprzeciwko - jak wyjaśnił pan sprzedawca - zbankrutował. Od razu przypomniało mi się, że właściciel naszego sklepu osiedlowego też napomyka, że interesy z MPK mu się nie opłacają.

Rozumiem, że jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził. Nie klęłam, gdy autobus, który nadjechał, nie miał zainstalowanej skrzyneczki z biletami. Martwię się tylko, że kiedy bilety znikną z kiosków, technika nie wystarczy i będzie jeszcze gorzej, niż było przed zainstalowaniem automatów w pojazdach. Nie wyobrażam sobie, bym miała planować trasę przejazdu ściśle według rozmieszczenia automatów z biletami. A może MPK porozumie się z właścicielami kiosków?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

AS.
  • AS.
  • 13.01.2011 10:59

Wczoraj napisałam przez formularz, dziś prośbę wklejam do komentarza:

Zdanie: "Zainstalowanie automatów sprzedających bilety w tramwaju i w autobusie - osobiście jeszcze się z takim nie zetknęłam - uważam za pomysł genialny"

brzmiało w MOJEJ wersji tak:

Zainstalowanie automatów sprzedających bilety w tramwaju - w autobusie osobiście jeszcze się z takim nie zetknęłam - uważam za pomysł genialny.

Proszę Redakcję o przywrócenie mojej wersji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdaleno, zmiany biletów nie są wprowadzane z dnia na dzień. Poza tym te zmiany nie zdarzają się często. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No najgorzej jest na odległych od centrum osiedlach.... bo nawet na tych 20 minut od centrum nie ma automatów. Np. Wojnów i Strachocin. Nie wszystkie autobusy mają automat do biletów, a nawet jeśli mają, to nie wszyscy mają kartę płatniczą.

W centrum nie ma problemu, ale dalej już tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartoszu, też prawda.
Pani Magdaleno, ale obawiam się, że zapas to jedyne rozwiązanie :)
Pani Joanno, no właśnie.
Pani Isabello, o to chodzi. Jeśli się nie dogadają...
Pani Joanno, czy wycofanie jednorazowych to żart?? Wie Pani, ja uważam, że Urban Card powinien mieć opcję doładowania biletem jednorazowym. Na razie można tam "wgrać" 7-dniowe. A dlaczego nie jednorazówki...? To by tak bardzo uprościło kupowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jeszcze możliwość zakupu biletu przy pomocy telefonu komórkowego (usługa SkyCash). Jednak, żeby się opłacało trzeba sobie wcześniej doładować konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kanara nie będzie obchodziło, że kioskarze nie zarabiają na biletach, kanar się ucieszy, że może wlepić mandat. A bilety na zapas to nie najlepsze rozwiązanie, bo każda zmiana albo podwyżka i z zapasu nici.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może kupić parę na zapas? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2011 19:48

Dodam jeszcze, że jeden z kioskarzy poinformował mnie, że bilety jednorazowe mają być wycofane??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobny problem miałam będąc we Wrocławiu, w kioskach na peryferiach nie było biletów. Dopiero po długich poszukiwaniach znalazłam kiosk w centrum gdzie były jeszcze bilety. Te poszukiwania były bardzo stresujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2011 19:18

Na moim wrocławskim osiedlu już od roku mam problem z biletami, nie wszystkim się opłaca. Boję się myśleć co będzie dalej:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.