Facebook Google+ Twitter

Wrocław nie zarobił fortuny na walce Adamka z Kliczką

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Tomasz Adamek skrzyżował rękawice z Witalijem Kliczką. Choć niewątpliwie miasto zyskało promocję, to nie zbiło na tym wydarzeniu fortuny.

Na obiekcie w sobotni wieczór zasiadło czterdzieści tysięcy widzów. / Fot. Sławek, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adamek_and_Klitschko.jpg Za nami wielkie sportowe emocje. 10 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu naprzeciw siebie w ringu stanęli Tomasz Adamek i Witalij Kliczko. Było to wielkie wydarzenie sportowe wyczekiwane przez wielu kibiców. Zarazem swoją premierę miał wrocławski stadion zbudowany na Euro 2012.

Czytaj także: Adamek - Kliczko. Doktor filozofii udzielił lekcji Góralowi

Na obiekcie w sobotni wieczór zasiadło czterdzieści tysięcy widzów. Cena biletów na walkę osiągała nawet 3 tysiące złotych za miejsce. Mimo to bilans finansowy miasta wyniósł zero złotych.

Było to jedyne wydarzenie, otwierające nowy stadion, na które pieniądze przeznaczyło miasto. Większość z wydanych 10 milionów złotych trafiła na konto Adamka i jego rywala z Ukrainy. Resztę przeznaczono na sprawy organizacyjne. Jak podaje RMF FM , pieniądze zwróciły się ze sprzedaży reklam oraz wejściówek.

Czytaj także: Adamek - Kliczko. Polak pokonany we Wrocławiu. Zdjęcia!

Zdaniem Pawła Czumy z wrocławskiego magistratu miasto zakładało, że może wyjść na minusie. Tymczasem bilans wyszedł na zero, a miasto zyskało promocję, gdyż walka cieszyła się dużą popularnością i była transmitowana w 140 krajach. Na walce zarobiło natomiast lotnisko, na którym lądowało więcej samolotów oraz właściciele barów i hoteli.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wiem czy miasto Wroclaw nie zarobilo na walce Adamka i Kliczki Witalija. Raczej be,de, sie, sklanial ku tym ktorzy twierdza, inaczej. ? Napewno zdobylo slawe, i miejsce na przyszlosc takiego typu imprez sportowych wazne ze nie bylo jakichkolwiek rozbojow itp. Czyli udana impreza sportowa.! ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.