Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Niech wróci stary przystanek!

„Kiepskie usytuowanie”, „Panie aż strach iść”, „ja chodzę przystanek dalej”, „Strasznie ciemno !” Takie opinie słyszało się coraz częściej. Dotyczyły końcowego przystanku, na którym zatrzymują się we Wrocławiu autobusy linii: 701 i 711.

 

Przystanek przy ul. Krętej Foto. Mariusz LehmannLinia 701 jest zastępczą linią autobusową, która przebiega trasą tramwaju linii 1. Jest jedną z najbardziej obleganych w mieście. Umożliwia dojazd dużej grupie młodzieży do szkół i na uczelnie. Trasa zaczyna się przy ul. Krętej a kończy przy ulicy Mickiewicza. Podobną trasą jedzie autobus 700, który rozpoczyna swój kurs od ul. Drobnera a kończy tak samo jak 701, przy ulicy Mickiewicza. „Siedemsetka” jedzie tylko jeden przystanek dalej.

Wydawałby się, że nic w tym nadzwyczajnego, ale coraz częściej pojawiają się negatywne opinie o usytuowaniu przystanku dla „siedemset jeden” przy ul. Krętej. Niegdyś autobus kończył trasę na ulicy Ołbinśkiej, z boku szpitala MSWiA, teraz końcowy przystanek musiał zostać przeniesiony z powodu remontu ulicy. W związku z remontem nie ma również przejścia dla pieszych.

„Ciemno, brudno a do tego jeszcze dzielnica nieciekawa”, „czasami wolę przejść się przystanek dalej niż iść na Krętą” - mówi Damian, uczeń gimnazjum nr. 13 we Wrocławiu. Do tego autobusy zatrzymują się za ogromnym budynkiem straży pożarnej, więc ciężko je dojrzeć nawet w dzień.

Kiedy autobusy zatrzymujące się na ul. Krętej wrócą na ul. Ołbińską? - to pytanie wysłałem mailem do rzecznika prasowego spółki MPK Wrocław. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi. Dziś postanowiłem pójść, sprawdzić jak się sprawy mają. O dziwo, na pętli przynajmniej było już jasno; latarnia została naprawiona.

 

 


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.