Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Od czerwca będziesz mógł się poruszać rowerem po mieście

W czerwcu zostaną otworzone pierwsze wypożyczalnie rowerów miejskich we Wrocławiu. Za symboliczną kwotę każdy chętny będzie mógł skorzystać z jednośladu i swobodnie przemieszczać się po mieście.

 / Fot. Wroclaw.plWypożyczalnie rowerów miejskich mają być krokiem do spopularyzowania ekologicznego sposobu przemieszczania się po Wrocławiu. Władze stolicy Dolnego Śląska do 2015 r. mają zamiar znacznie ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta. Pojazdy będzie można zostawiać w podziemnych parkingach, a następnie spacerem, komunikacją miejską lub właśnie wspominanym rowerem, kontynuować swoją podróż.

Sieć wypożyczalni rowerów będzie początkowo obejmować 140 jednośladów. Wypożyczalnie zostały rozlokowane w 17 atrakcyjnych częściach miasta min. przy placu Dominikańskim, w okolicach Rynku, tuż obok akademików Uniwersytetu Wrocławskiego, przy placu Jana Pawła II oraz Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej.

Organizacją zarządzającą siecią rowerów zostało przedsiębiorstwo Nexbike. To właśnie na stronie tej firmy potencjalny użytkownik miejskiego roweru będzie musiał się zarejestrować. Po identyfikacji w terminalu danej wypożyczalni opłata za korzystanie z roweru będzie ściągana z jego konta.

Radni miejscy uchwalili już opłaty za korzystanie z jednośladów. Pierwsze 20 minut będzie darmowe, za pełną godzinę użytkownik zapłaci 2 zł, każda kolejna to wydatek 4 zł. Pytani przeze mnie mieszkańcy Wrocławia doceniają pomysł władz i deklarują chęć korzystania z rowerów miejskich. Szczególnie zadowoleni są studenci, którzy liczą przede wszystkim na 20 darmowych minut, które umożliwi im szybki dojazd spod akademików na uczelnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.