Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Od poniedziałku remont na Grabiszyńskiej

W nocy z 22 na 23 listopada zostanie zamknięta jedna jezdnia ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wciąż nie zakończył się jednak remont ul. Hallera, co oznacza znaczące utrudnienia dla mieszkańców południowo-zachodniej części miasta.

Odcinek Grabiszyńskiej przygotowywany do remontu / Fot. Bartłomiej DerskiOd poniedziałku rusza, już raz odkładany, remont ulicy Grabiszyńskiej. Na początek, na odcinku między ul. Pereca i pl. Srebrnym, zamknięta zostanie północna jezdnia prowadząca z centrum na Oporów. Ruch w obie strony odbywać się będzie jezdnią południową. Wyłączone z ruchu zostanie też torowisko tramwajowe.

Grabiszyńska od dawna wymaga gruntownej modernizacji / Fot. Bartłomiej DerskiInwestycja, szacowana na 33,7 mln zł, obejmować będzie wymianę kostki brukowej na nawierzchnię bitumiczną, remont chodników, wyznaczenie ścieżek rowerowych i modernizację torowiska tramwajowego, które służyć będzie też jako pas dla autobusów. Prace obejmą odcinek ok. kilometra. Przy okazji remontu przebudowane zostaną także instalacje wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, gazowe i ciepłownicze.

Wizualizacja wyremontowanego odcinka Grabiszyńskiej / Fot. MPWiKPrzeciągający się remont ul. Hallera miał zostać zamknięty do połowy listopada. Niestety, po raz kolejny Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie zdołało wywiązać się z terminu oddania rozkopanej jezdni do użytku. Oznacza to, że mieszkańcy Grabiszynka, Oporowa oraz korzystający ze śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia - mieszkańcy Nowego Dworu i dalszych osiedli mogą mieć spore kłopoty z dojazdem do centrum miasta.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od 23 listopada zmianie ulegną rozkłady jazdy pięciu linii tramwajowych. Zawieszone zostaną linie 5 i 24, natomiast linie 4, 11, 14 kursować będą po nowych trasach. Uruchomiona zostanie jednak autobusowa linia zastępcza kursując od pl. Legionów na Oporów. Autobus linii 704 kursować będzie co 5-10 minut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za info z rejonu
Dobrze, że urzędnicy zapewnili że w czasie remontu nie będzie korków ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.