Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Platforma pomaga dzieciom

Nowe łóżka piętrowe, łóżeczka dziecięce z wyposażeniem, słodycze i owoce - to wszystko otrzymały dziś dzieci z wrocławskiego schroniska dla kobiet i matek z dziećmi. Dary przekazała dolnośląska Platforma Obywatelska.

Europoseł Jacek Protasiewicz wręcza niespodzianki. / Fot. Arkadiusz FilipowskiDolnośląski oddział Platformy Obywatelskiej każdego roku organizuje bal charytatywny, z którego dochód przeznaczany jest na wspieranie placówek pomagającym dzieciom. W tym roku prezenty, słodkości i nowe łóżka otrzymały dzieci ze schroniska im. św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Wyjątkowe prezenty z okazji Dnia Dziecka wręczał maluchom europoseł Jacek Protasiewicz, przewodniczący PO w powiecie wrocławskim. Jak powiedział: - Nie robimy tego na potrzeby kampanii. Od kilku lat, bez względu na to, czy są wybory, czy nie, środki z balu charytatywnego przekazujemy w Dzień Dziecka na pomoc dzieciom.Europoseł Jacek Protasiewicz wręcza niespodzianki. / Fot. Arkadiusz Filipowski

Kierownik schroniska Małgorzata Wróblewska nie kryła radości tłumacząc, że w placówce brakuje niemal wszystkiego, a każdy dar jest na wagę złota. Szczególnie ucieszyły ją łóżeczka i środki pielęgnacyjne dla najmłodszych oraz inhalator, z którego będą korzystać chorujące dzieci.

Poseł PO po wręczeniu darów odbył rozmowę z kierownictwem placówki, które zwracało uwagę na status takich miejsc jak schroniska. Jak tłumaczono: - Wiele jest sytuacji, kiedy widoczne są braki systemowe związane z prawnymi aspektami działalności schronisk. Takim przykładem dysfunkcji była tegoroczna zima, która sprawiła, że schronisko było niemal dwukrotnie przepełnione. W Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego nie potrafiono natomiast zorganizować dodatkowych miejsc noclegowych dla potrzebujących - skarżył się prezes wrocławskiego oddziału Towarzystwa im. św. Brata Alberta - Aleksander Pindral.

W tym momencie w schronisku przebywa czternaścioro dzieci i sześć mam. Łączna wartość zakupionego sprzętu, z którego od dziś korzystać będą maluchy to niemal 14,5 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5* za poruszenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za info 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.