Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Pociąg do nieba już w drodze

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-22 12:20

19 października na placu Strzegomskim we Wrocławiu odbyła się uroczyste przekazanie rzeźby Andrzeja Jarodzkiego mieszkańcom Wrocławia.

19 października na placu Strzegomskim we Wrocławiu odbyła się uroczysta prezentacja największej rzeźby miejskiej w Polsce, a ponoć i w Europie. Ok. godz. 12 w obecności przedstawicieli władz miasta autor "Pociągu do nieba" Andrzej Jarodzki, rozbił na niej butelkę szampana - w ten sposób dokonał jej "odsłonięcia". W rzeczywistości rzeźba stoi na placu od czerwca br., ale kilka miesięcy zajęło jej ustawienie w pionie i zabezpieczenie przed upadkiem oraz zagospodarowanie terenu wokół lokomotywy.

Po południu odbyła się druga część uroczystości, na którą przybyli ponownie przedstawiciele władz miasta oraz wielu mieszkańców, zaopatrzonych w gwizdki kolejowe, ponieważ rzeźbą jest "pociąg do nieba": stara lokomotywa przywieziona z Jaworzyny.

Po krótkim wstępie, w którym przestawiono historię powstania tego dzieła i występie zespołu bluesowego jeden z organizatorów w czapce kolejarskiej ogłosił "odjazd" pociągu. Na tle przejmującej muzyki, w ciemnościach - była godz. 20 - z pięknie oświetlonej lokomotywy buchnęła para i poszły iskry, a widzowie zaczęli robić zdjęcia, by uwiecznić tę niepowtarzalną chwilę.
Na zakończenie uroczystości zagrał zespół All Sounds Allowed.

W swoim wystąpieniu, autor rzeźby Andrzej Jarodzki powiedział, że od lat marzył o tej chwili i dodał, że jeśli się uparcie dąży do celu, to każde marzenie się spełni, nawet takie trudne do zrealizowania. W innej wypowiedzi przyznał, że pomysł zrodził się, gdy bawił się kolejką z synem. Z czasem w jego wyobraźni pojawiła się pędząca ku niebo lokomotywa, która stała się symbolem ludzkich aspiracji i marzeń bez granic.

Miejmy nadzieję, że wrocławianie polubią Pociąg do nieba i że stanie się on jednym z miejsc spotkań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.12.2010 13:20

Przyznam się, że nie rozumiem, dlaczego usunięto zdjęcie. Szkoda, bo obecnie Pociąg do nieba prawie wcale nie jest oświetlony (nocą świeci się jakaś mała lampa wewnątrz).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzanna BR
  • Zuzanna BR
  • 07.12.2010 22:42

z artykułów o tym tytule wycofano linki...moze kolejny krok archicomu po poswiadczeniu fikcyjnych umów, by pomówić oburzonych, ze ta odpychajaca ikonografie reklamuje sie zdjeciem czegos, co ja obalało? :))) http://pociagdonieba.blox.pl/html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.