Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Policja zatrzymała sprawców fałszywego alarmu bombowego

Nie minęło kilka godzin, a policjantom udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych o wywołanie wczorajszego fałszywego alarmu bombowego na wrocławskim Rynku. Aresztowano mieszkańców jednej z podwrocławskich miejscowości 47-latka oraz jego 16-letniego syna.

Ewakuacja wrocławskiego rynku / Fot. Patryk Ciechanowski-MirekPrzypomnijmy - wczoraj około godziny 17.30 anonimowy mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy 112 i poinformował oficera dyżurnego, o podłożeniu bomby w Ratuszu. Po telefonie na miejsce zostały skierowane służby porządkowe (policja, straż miejska), które dla bezpieczeństwa ewakuowały wszystkich ludzi z Rynku oraz bezpośrednio przyległych do niego lokali - łącznie, według różnych źródeł, w tym czasie, w tamtym miejscu przebywało od 2 do 3 tysięcy osób. Do zabezpieczenia terenu zostały wysłano także straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe.

Po zabezpieczeniu Rynku policyjni pirotechnicy wraz z dwoma psami, specjalnie szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych, przystąpili do przeszukania ratusza gdzie miała się znajdować bomba. Podczas gruntownego przeszukania ratusza nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Po blisko dwóch godzinach, służby zakończyły działania kilkanaście minut po godz. 19 i można było bezproblemowo, bezpiecznie wejść na Rynek.

W międzyczasie prowadzono działania operacyjne, w wyniku których policjanci ustalili, i w kilka godzin później zatrzymali podejrzanych o wywołanie fałszywego alarmu.

47-letni mieszkaniec jednej z podwrocławskich miejscowości został osadzony w policyjnym areszcie, jego 16-letni syn trafił zaś do policyjnej izby dziecka. Teraz policja zajmie się wyjaśnieniem okoliczności sprawy.

Na koniec chciałbym także przestrzec potencjalnych żartownisiów - dolnośląska policja szczyci się 100 proc. skutecznością w wykrywaniu sprawców fałszywych alarmów. Ponadto trzeba się też liczyć z koniecznością zwrotu kosztów poniesionych podczas akcji przez służby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Do tematu: co w tych łbach siedzi?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjasnilem czemu dalem ocene taka jaka dalem zgodnie z postulatem autorki tego tekstu:
link

W sumie ma racje mimo, ze generalne nie wiem czy ten system ocen generalnie czemus sluzy. Niemniej jesli juz oceniac to faktycznie (tak jak autorka napisala) nalezaloby napisac za co :)

Pozdrawiam.

Lechu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błąd w zajawce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ nie trzeba się tłumaczyć -przyznam, mało wiedziałem o zatrzymaniu...
nawet w moich ulubionych źródłach informacji o tym co się dzieje czy będzie działo (PRW, Gazeta) jest tak skąpa ilość informacji jak tu... czemu? bo praktycznie wszyscy opierają się o informacje uzyskane od Pana rzecznika prasowego policji (czy to uzyskane telefonicznie czy ze stron policji)

Jak juz chyba pisałem, informacja z ostatniej chwili zasłyszana w PRW:
Koszty akcji którymi zostaną obciążeni sprawcy to około 100 tysięcy złotych, dodatkowo właściciele punktów gastronomicznych/ogródków piwnych mieli straty i będą występować o odszkodowania (bo klienci uciekając nie zapłacili i nie przyszli kolejni)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednoczesnie zgodnie z zaleceniami tlumacze sie z przyznanych "gwiazdek". Tylko dwie gdyż mało informacji podanych na temat samego zatrzymania czy tez akcji poszukiwania sprawcow (a na to wskazuje tytuł) a wiekszosc tekstu to powtórka newsa o samym alarmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli jednak domorosli "znawy" telekomunikacyjnych metod anonimizacji :) Na szczescie. Takie osoby powinny byc karane wiezieniem, bez mozliwosci zawieszenia wykonania wyroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.