Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27994 miejsce

Wrocław: Pomoc dla osób zakażonych wirusem HIV i ich rodzin

  • B P
  • Data dodania: 2010-04-14 13:20

Narosłe wokół HIV i AIDS mity powodują, że osoby żyjące z zakażeniem muszą radzić sobie nie tylko ze świadomością bycia chorym na nieuleczalną chorobę, ale też z możliwością zostania wykluczonym w chwili, gdy ich otoczenie społeczne dowie się o tym, że są nosicielami.

plakat informacyjny / Fot. Stowarzyszenie "PODWALE SIEDEM"Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że życie w ciągłym stresie związanym z powyższą sytuacją może generować rozliczne trudności na tle psychologicznym. Aby wyjść naprzeciw potrzebom osób zakażonych wirusem HIV i ich rodzinom Stowarzyszenie na Rzecz Osób Wykluczonych i Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "PODWALE SIEDEM" uruchomiło w tym miesiącu finansowany przez Krajowe Biuro ds AIDS program wsparcia, w ramach którego oferowana jest pomoc psychologiczna i psychiatryczna.

Jak donosi Państwowy Zakład Higieny w województwie dolnośląskim odnotowuje się najwyższą w Polsce wykrywalność zakażeń wirusem HIV oraz zapadalność na AIDS. Pomimo tak dużego zapotrzebowania na powyższą pomoc ze względów finansowych liczba godzin przeznaczonych na możliwość skonsultowania się ze specjalistą uległa redukcji.

Osoby zakażone wirusem HIV i ich bliscy mogą zgłaszać się po uprzedniej rejestracji do Poradni Profilaktyczno-Leczniczej przy ul. Podwale 7 we Wrocławiu, gdzie będzie dyżurował psycholog (wtorek, godz. od 10:00 do 12:00) oraz psychiatra (w 1. i 3. środę miesiąca, godz. od 16:00 do 18:00).

Rejestracja tel.: (071) 356 07 80

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.