Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Public relations magistratu kontra rzeczywistość

Wrocław ma szczęście do włodarzy miasta, znających się na sztuce pokazywania, opowiadania i przekonywania do swoich racji, mitycznych planów i osiągnięć.

Tak było za czasów Bogdana Zdrojewskiego, którego jedynym niepodważalnym sukcesem jest wprowadzenie żony na polityczne salony. Tak jest również za aktualnie rządzącego Rafała Dutkiewicza. Szumnie i dumnie brzmiące zapowiedzi nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością. Pisałem o tym w grudniu 2010 roku.

Przed Wrocławiem najważniejsza próba-Euro 2012. Po niej pełnienie funkcji Europejskiej Stolicy Kultury. Marnie to widzę.

 / Fot. fot. Ireneusz MosiczukA oto kilka przykładów.

Stadion Miejski - koszt 940 mln złotych, w tej cenie na Ukrainie wybudowano 4 stadiony, do dzisiaj nie ma pozwolenia na eksploatację. Dotychczasowe zgody były jednostkowymi i ściśle określonymi czasem i sposobem użytkowania.

Tramwaj Plus miał z Gaju kursować co 6 minut. Jest inaczej i jak zwykle. Motorniczy miał na pętli ok. 10 minut przerwy. Musiał - taka jest konstrukcja  / Fot. fot. Ireneusz Mosiczukpojazdu - przejść z jednej strony na drugą, aby wykonać następny przejazd. Nie widział jak wygląda wnętrze pojazdu?

Dworzec Główny PKP. Nic z szumnie zapowiadanych terminów. Nie będzie w pełni gotowy na Euro.

Jedyny w swoim rodzaju kompleks dworców PKP i PKS prawdopodobnie zniknie z mapy Wrocławia. PKS to bankrutująca firma, prokuratura prowadzi postępowanie.  / Fot. fot. Ireneusz MosiczukGrunt zostanie wraz dworcowym kompleksem sprzedany deweloperowi. Pisałem o tym w styczniu ubiegłego roku..

Ostatnio wykonane tam centrum przesiadkowe już straszy swoim widokiem. Zastanawiający jest tutaj zakres wykonanych prac. Z całości uporządkowano jedynie trzy-czwarte terenu. / Fot. fot. Ireneusz Mosiczuk

Na koniec chyba największe kuriozum, kto dla kogo. Władza dla obywatela czy odwrotnie. We Wrocławiu obowiązujący bilet miesięczny ma postać Urbancard - co za dziwoląg językowy. Można ją doładować w wytypowanych punktach oraz automatach. Problem zaczyna się jednak w momencie zażyczenia sobie faktury. Punkt, owszem sprzeda doładowanie ale po fakturę należy udać się do jedynego na terenie miasta Punktu Obsługi Klienta. Urząd miasta tłumaczy ten fakt zawartą umową pomiędzy miastem, a Mennicą Państwową - operatorem karty.  / Fot. fot. Ireneusz MosiczukPomijam już fakt, że w planach karta miała być uniwersalnym sposobem płatności na terenie miasta w taksówkach, gastronomii itp. Dzisiaj mówi się, że na Euro zostanie wprowadzona nowa uzupełniająca karta.

Cztery, tylko cztery przykłady. Nie wspominam o nierozpoczętej budowie wałów przeciwpowodziowych na Kozanowie, braku obiecanych żłobków, dziurze przy stadionie i zachowaniu Solorza, oceanarium, tramwaju wodnym itp. itd. i coraz mocniej zaciskanym miejskim budżecie. Najważniejsze jednak to chcieć i głosić. Najważniejszy pijar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z wielkim niedowierzaniem ujrzałem wczoraj uporządkowany, wymyty i wyczyszczony przystanek przy Centrum [przesiadkowym PKP-PKS. Jednak było można. Pół roku nikt sie nim nie interesował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety rzeczywistość przerasta urzędników. Coraz więcej wpadek i urzędniczej niemocy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale za granicą reklamowany i wspomagany. Dobrze wspominam ludzi spod znaku "PELZ" za intelekt i kulturę. Tolerowanie jednak dziadostwa nie przystoi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.