Facebook Google+ Twitter

Wrocław Quest - zagraj w grę i odnajdź skarb krasnali. Niebanalna promocja stolicy Dolnego Śląska

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 postanowił promować się w ciekawy sposób. Stworzył grę "Misja Wrocław" nazywaną też "Wrocław Quest", której fabuła toczy się wokół krasnali, znanych jako symbol stolicy Dolnego Śląska. Zagrać może każdy, w przeglądarce internetowej, na tablecie czy smartfonie.

 / Fot. youtube/screenGracz, który wciela się w postać krasnala, zaciekawiony zapiskami znalezionymi w dzienniku dziadka, wyrusza na poszukiwanie skarbu krasnali ukrytego właśnie we Wrocławiu, który "stanowił źródło niezwykłej mocy i olbrzymiej wiedzy". Najpierw musi jednak przejść 10 misji, związanych z symbolami Wrocławia, takimi jak Panorama Racławicka, Plac Solny, Sky Tower czy Ostrów Tumski.

"Przed uruchomieniem każdej z nich wyświetla nam się ciekawostka związana z danym obiektem. Wystarczy na nią kliknąć, by poznać kolejną. Łącznie jest ich 145" - mówi Piotr Sobolewski, lider projektu w rozmowie z gazetawrocławska.pl. Dzięki temu dowiemy się m.in. kiedy we Wrocławiu wyświetlony pierwszy film w kinie czy kiedy i gdzie wybudowano pierwszy wieżowiec.

Zobacz również: Wiedźmin 3: Dziki Gon. Poznajcie kolejną grywalną postać

Gra ma charakter zręcznościowo-logiczny, a grać w nią może każdy, bez względu na wiek. Została przygotowana w polskiej oraz anglojęzycznej wersji.

"Misja Wrocław" została wykonana przez TK Games, którą tworzą studenci Politechniki Wrocławskiej. Ma promować miasto jako Europejską Stolicę Kultury 2016.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.