Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Rady osiedlowe włączają się w wybory samorządowe

Rada Osiedla Huby gościła w dniu 7 września Jacka Uczkiewicza. Osiedle Huby położone jest w centrum miasta. Tutaj mieszka prawie 22 tysiące wrocławian.

 / Fot. Ireneusz Mosiczuk7 września odbyło się spotkanie radnych z Osiedla Huby z Jackiem Uczkiewiczem kandydatem na Prezydenta Wrocławia w zbliżających się wyborach samorządowych.

Inicjatywy radnych sprawiają, że osiedle jest bardzo aktywne: organizowane są wieczorki dla ludzi starszych, 5 września odbyła się impreza zatytułowana: "Dni ulicy Gajowej", której towarzyszyła m.in wystawa fotografii.

Radni wskazywali jednak na trudności w kontaktach z urzędnikami miejskimi, na brak współpracy i realnej możliwości wpływu na decyzje inwestycyjne w mieście. Rozmawiano o współpracy rad osiedli ze strażą miejską. Na osiedlu pracuje tylko jeden strażnik. Jest to stanowczo za mało.

Jacek Uczkiewcz zwrócił przy tym uwagę, że charakter pracy straży miejskiej powinien być związany z pomocą mieszkańcom, a nie z represjami i strachem. Pracę strażnika powinna charakteryzować misyjność.

Dyskutowano również nad pomysłem targowisk w każdym osiedlu, gdzie producenci mogliby sprzedawać bezpośrednio żywność tańszą niż w sklepach. Byłoby to ważne rozwiązanie zwłaszcza dla ludzi starszych i mniej zamożnych.

Jacek Uczkiewicz gratulował radnym zaangażowania i społecznikowskiego zaangażowania.

Podkreślał przy tym, że inwestowanie w rady osiedli, zarówno społeczne jak i finansowe są najcenniejsze. Są i powinny być fundamentem demokracji. Na tym poziomie ludzie się integrują i stają współgospodarzami miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Janku:) nie, nie jestem zaangażowany. Jest to pierwszy kandydat, który rozpoczął swoją kampanię. Ja będąc biernym obserwatorem, staram się przekazać informacje ze spotkań z mieszkańcami Wrocławia. Prawdą jest, że otrzymuję informacje, o miejscach i terminach spotkań, na bieżąco ze sztabu p. Uczkiewicza. Moim zdaniem jest to pozytywny aspekt działalności sztabu i kandydata. Jeżeli pozostałe sztaby uczynią podobnie, to też o tym napiszę:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu,analizując pana publikacje odnosi się wrażenie,że jest pan bardzo aktywnie zaangażowany w kampanię wyborczą J.Uczkiewicza. Czyżby jakaś perspektywa rzecznika prasowego - choćby...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.