Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Reagan pod Grunwaldem

Nietypową tablicę odsłonili wczoraj Anne Hall, konsul generalny Stanów Zjednoczonych i prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. W przejściu podziemnym, pod rondem na placu Grunwaldzkim, zza lśniących balonów spogląda na przechodniów Ronald Reagan.

Szklana rzeźba przypomina o zaangażowaniu amerykańskiego prezydenta w walkę z komunizmem.

- Inspiracją dla nas było zdjęcie z 1984 roku, zrobione w czasie kampanii prezydenckiej - mówi artystka Barbara Idzikowska, która projektowała tablicę wspólnie z Eugeniuszem Get-Stankiewiczem. Pół roku zajęło wykonanie Tomaszowi Rodzińskiemu podobizny patrona.

- Dobrze, że nie jest to smutny monument - cieszy się Rafał Dutkiewicz i dodaje, że zależało na tym Nancy Reagan, żonie nieżyjącego już polityka i aktora. Wrocławianom tablica również przypadła do gustu. - To dobrze, że neony rzucają się w oczy - chwali plastyków Katarzyna Karzewa, mieszkanka miasta.

Jest to już drugi ukłon wrocławian w stronę "prawdziwego przyjaciela Polski". Wcześniej jego imieniem nazwano także rondo. Uroczystość zbiegła się w czasie z pogrzebem Bronisława Geremka. Zebrani oddali mu cześć minutą ciszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.