Facebook Google+ Twitter

Wrocław rezygnuje z generalnego wykonawcy stadionu na Euro 2012

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-12-30 14:02

Urzędnicy twierdzą, że Mostostal nie jest w stanie wywiązać się z umowy w wyznaczonym terminie, a ryzyko opóźnień jest bardzo duże. - Podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy - tłumaczy prezydent Wrocławia. Jutro zaczną się rozmowy w sprawie wyłonienia innego wykonawcy.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPWrocław rozstaje się z głównym wykonawcą stadionu na Euro 2012. - Stwierdziłem, że firma Mostostal nie jest w stanie wybudować obiektu w wyznaczonym terminie, a ryzyko opóźnień jest bardzo duże, wiec podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy. Dokumenty o wypowiedzeniu umowy zostały dostarczone Mostostalowi i pozostałym członkom konsorcjum - tłumaczy prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

- Gdyby stadion nadal był budowany w takim tempie, jak do tej pory, byłby gotowy dopiero za osiem lat - stwierdził Michał Janicki, dyrektor departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie, odpowiedzialny za przygotowania do Euro 2012.

Jutro zaczynają się rozmowy w sprawie wyłonienia nowego wykonawcy. To - według władz miasta - ma zająć 2-3 tygodnie. Prezydent jednocześnie deklaruje, że stadion będzie gotowy na wiosnę 2011 roku - jego zdaniem inwestycji nic nie zagraża.

Prezydent zapewnił, że nowego wykonawcę miasto wyłoni w przetargu na początku stycznia. Dodał, że od dawna rozmawiał w tej sprawie z UEFA.

Rozpoczęcie mistrzostw przewidziano na pierwszą połowę czerwca 2012 roku.


Małgorzata Kaczmar, IAR, KD, polskatimes

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.