Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-28 18:46

Bezpieczeństwo energetyczne Europy - to główny temat rozmów prezydentów Polski, Ukrainy a także premiera Czech. We Wrocławiu trwa spotkanie Lecha Kaczyńskiego, Wiktora Juszczenki i Mirka Topolanka. Politycy zastanawiają się co zrobić, by nie dopuścić w przyszłości do takich sytuacji jak ostatni spór o gaz na linii Kijów- Moskwa.

Politycy rozmawiają o tym, jak zapewnić Europie bezpieczeństwo jeśli chodzi o dostawę surowców energetycznych. Konkretnych propozycji spodziewać się nie należy, ważne jednak, że ta dyskusja rozpoczyna się. Do tej pory bowiem to Polska najczęściej w Brukseli zwracała uwagę, że problemem bezpieczeństwa energetycznego należy zająć się. Jednak niewiele z tego wynikało.

Po ostatnim sporze na linii Kijów - Moskwa Unia Europejska przekonała się, że deklaracje już nie wystarczą, że trzeba zabrać się do pracy i opracować koncepcję bezpieczeństwa energetycznego. Stąd obecność na spotkaniu premiera Czech Mirka Topolanka. Praga bowiem w tym półroczu kieruje pracami UE i decyduje, jakimi problemami trzeba się zająć.

Prezydent Lech Kaczyński wielokrotnie powtarzał, że wina w sporze o gaz leży po stronie Moskwy i że Ukraina jest niewinna. Można się zatem spodziewać, że rozmowy we Wrocławiu będą prowadzone w tym kierunku, by Ukrainę jako kraj tranzytowy zbliżać do Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.