Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29751 miejsce

Wrocław. Social Media Day, czyli prezydent miasta kontra blogerzy

Przedstawiciele mediów społecznościowych przybliżyli słuchaczom ideę otwartej komunikacji w społeczeństwie obywatelskim. Na spotkanie z internautami w "realu" zdecydował się 19 października także prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

Sala w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zaczęła napełniać się o godzinie 17. / Fot. Katarzyna Błochowiak / Fot. materiały Social Media DaySpotkanie odbyło się w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematyka pierwszej części spotkania krążyła wokół przedstawienia pozycji, jaką zajmują w życiu społecznym i politycznym media o charakterze społecznościowym. Zaprezentowano trzy projekty wcielające w życie idee nieskrępowanej komunikacji, która jest domeną społeczeństwa obywatelskiego.

Szymon Sikorski ze stowarzyszenia Open Gov naświetlił jakie związki łączą social media oraz politykę. Okazuje się, że portale takie jak Facebook czy nk.pl są nie tylko źródłem informacji i rozrywki, ale także przyczyniają się do samoorganizacji oraz inicjatywy obywatelskiej. Tak dzieje się na przykład w Stanach Zjednoczonych (NYC Big Apps Ideas), w Holandii (BuiltenBeter), gdzie media współpracują z władzami samorządowymi.

Serwis Pluru.pl zaprezentował Jarosław Kozłowski. Pluru jest miejscem, gdzie każdy zalogowany użytkownik może wyrazić swoje poglądy oraz poznać światopogląd innych internautów. Może tego dokonać poprzez prowadzenie bloga lub, w mniej konwencjonalny sposób, poprzez stworzenie komiksu. Serwis umożliwia również stworzenie kampanii społecznej, która ma szansę zaistnieć w innych mediach.

Igor Janke poprowadził dyskusję między blogerami a prezydentem. / Fot. Katarzyna BłochowiakSpecyfikę Niezależnego forum publicystów Salon24.pl przedstawił jego założyciel i współwłaściciel, dziennikarz Igor Janke. Ta platforma blogowa, znana między innymi ze słynnej już sprawy blogerki o pseudonimie Kataryna, może poszczycić się nawet 800 tysiącami odsłon dziennie. Publicysta podkreślił, że Salon jest "fabryką opinii otwartą dla każdego", ponieważ media społecznościowe są teraz oddane w ręce zwykłych ludzi, nie należą do elit.

Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. / Fot. Katarzyna BłochowiakW drugiej części konferencji znani blogerzy z Salonu24: Paweł Rybicki (Rybitzky), Piotr Matejczyk oraz współtwórca bloga Piąta Władza: Łukasz Medeksza, mieli okazję przepytać prezydenta miasta. Na pierwsze pytanie o odmowę wzięcia udziału w debacie z rywalami o fotel prezydenta, pan Dutkiewicz odpowiedział bardzo krótko i enigmatycznie. Jeszcze bardziej kontrowersyjną sprawą okazało się zmniejszenie parkingu przy Szpitalu Onkologicznym na rzecz budowy wieżowca Sky Tower. Następne zagadnienia z zakresu infrastruktury miejskiej czy komunikacji rozwiązały prezydentowi język.

Po drugiej stronie blogerzy. Od lewej: Paweł Rybicki (Rybitzky), Łukasz Medeksza, Piotr Matejczyk. / Fot. Katarzyna BłochowiakPrezydent zapewniał, że Wrocławski Węzeł Wodny będzie rozbudowany w ramach programu Odra 2006, aby umożliwić ruch na rzece wokół Starego Miasta. Na razie jest to niemożliwe ze względu na ograniczone możliwości miasta w kwestii zarządzania nabrzeżami rzek, remont zbiornika w Raciborzu oraz zalegające przęsło starego mostu pod Mostem Pokoju. Prezydent opowiedział o planach utworzenia ustawy metropolitalnej, regulującej status terenów podmiejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Praktycznej wiedzy nigdy za wiele:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

pewnie przyda Ci się to do mgr ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Zielińska
  • Ewa Zielińska
  • 20.10.2010 12:11

Ważne, interesujące spotkanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.