Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Spotkanie radnych osiedlowych

Jacek Uczkiewicz spotkał się z mieszkańcami wrocławskich osiedli oraz członkami Rad Osiedlowych. Spotkanie zaowocowało szeregiem wniosków zapisanych przez kandydata.

 / Fot. Ireneusz MosiczukW siedzibie Rady Osiedla Wojszyce odbyło się spotkanie Jacka Uczkiewicza, kandydata na prezydenta Wrocławia, z radnymi Rad Osiedlowych Wrocławia. W dyskusji uczestniczyli radni z Wojszyc, Ołtaszyna, Krzyków i Gaju.

Tematem przewodnim były propozycje radnych dotyczące zmian w statucie miasta. Ich intencją jest zwiększenie kompetencji kontrolnych rad osiedli nad realizowanymi projektami i inwestycjami na osiedlach.
Nie bez znaczenia są konsultacje z urzędami w sprawach osiedli i całego miasta. Obecnie zdaniem radnych nie istnieje żaden dialog między radami a Ratuszem. Wszelkie odwołania i interwencje są lekceważone przez urzędników, obecny Prezydent Miasta nie wykazuje woli do dyskusji. Zdaniem radnych ich mandat społeczny nie jest szanowany i honorowany przez urzędników.

Jacek Uczkiewicz podkreślił, że za tę sytuację nie należy winić urzędników. Daleki jest od tezy  / Fot. Ireneusz Mosiczukgłoszącej, że uszczuplenie zatrudnienia i swoista antyurzędnicza retoryka poprawią sytuację. Istota sprawy dotyczy zarówno organizacji pracy urzędów, jak i kształtowania misyjności pracy urzędników.

Rady osiedli są najbardziej naturalnym i pierwotnym matecznikiem społeczeństwa obywatelskiego, zatem inicjatywy i zaangażowanie na tym poziomie powinno być szczególnym "oczkiem w głowie” władz Wrocławia.
Rzeczywista współpraca urzędów z radnymi osiedla to pierwsza rzecz, którą zamierza wprowadzić jako przyszły Prezydent Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.