Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Start ekstraklasy i remis Śląska

Piłkarze wrocławskiego Śląska zremisowali pierwszy mecz ligowy w tym roku. W Bytomiu padł bezbramkowy remis, a Śląsk kończył mecz w "10" - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wrocławskiej".

Sebastian Mila przy piłce / Fot. PAPCzerwoną kartkę otrzymał Sebastian Dudek i podobnie jak Antoni Łukasiewicz (limit żółtych) nie będzie mógł zagrać za tydzień we Wrocławiu przeciwko Jagiellonii. W pierwszej połowie obie drużyny wyglądały tak jakby nie wybudziły się z przerwy zimowej.

Pierwsza groźną akcję stworzyli gospodarze. Po ładnym rozegraniu piłki w idealnej sytuacji znalazł się Miroslav Barík, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. Kilka chwil później groźnie strzelał Peter Hricko, ale Marian Kelemen popisał się doskonałą interwencją. Debiutujący w Śląsku słowacki bramkarz może nie miał wiele pracy, ale w tych sytuacjach, kiedy coś się działo, wykazał opanowanie i spokój. Był w Bytomiu mocnym punktem wrocławskiej drużyny.

Groźne sytuacje stworzył wreszcie Śląsk. Najbliżej zdobycia bramki byli Sebastian Mila i Łukasz Madej. Najwięcej działo się od 76. minuty. Sebastian Dudek otrzymał wtedy żółtą kartkę. 11 minut później Dudek obejrzał drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę. Polonia miała przewagę i atakowała śmielej, ale bardzo dobrze bramki Śląska strzegł Kelemen. Śląsk również miał okazję na strzelenie zwycięskiej bramki. Vuk Sotirović został sfaulowany na 20. metrze. Strzelał Sebastian Mila, który niestety trafił w mur Polonii, w którym stanęli niemal wszyscy piłkarze z Bytomia. Mila próbował dobijać ale nic już nie wskórał i sędzia Marcin Szulc zakończył spotkanie.

Remis wydaję się sprawiedliwy dla obydwóch drużyn. Za tydzień do Wrocławia przyjeżdża Jagiellonia Białystok. Podczas tego spotkania Śląsk musi zdobyć komplet punktów.

Składy:

Polonia: Wojciech Skaba - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Luká Killar, David Kotrys - Miroslav Barík (59, Jacek Trzeciak), Jacek Kuranty, Tomasz Nowak, Marek Baík (74, Vladimir Milenković), Piotr Tomasik - Grzegorz Podstawek (67, Maciej Bykowski).

Śląsk: Marián Kelemen - Krzysztof Wołczek, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Łukasz Madej, Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz (46, Sebastian Dudek), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong - Vuk Sotirović.

żółte kartki: Killar - Łukasiewicz, Dudek.
czerwona kartka: Sebasitan Dudek (87. minuta, Śląsk, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Szulc (Warszawa).
widzów: 5000.


źródło: Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.