Facebook Google+ Twitter

Wrocław: start sezonu we Wrocławiu może się opóźnić?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-02 15:48

Czy zaplanowanej na 5 kwietnia inauguracji sezonu CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi grozi przesunięcie? - To niewykluczone - uważa Marek Cieślak, trener Betardu WTS Wrocław.

 / Fot. Logo WTS- W całym kraju zalega gruba pokrywa śnieżna. Tymczasem po roztopach każdy tor żużlowy musi obeschnąć. Szacujemy, że w tym roku może zająć to nawet do 3-4 tygodni.

Zmiana terminarza rozgrywek leży w gestii Polskiego Związku Motorowego (PZM). Stosowny regulamin opublikowany zostanie do końca marca. Tymczasem najuważniej śledzoną w klubach informacją pozostaje dziś prognoza pogody. Przesunięcie sezonu oznaczałoby określone komplikacje. Stracone na początku sezonu kolejki przechodzą bowiem na sierpień, okres wakacji i urlopów. We Wrocławiu, który jest miastem akademickim, oznaczałoby to spadek sprzedaży biletów nawet o 1000 sztuk na mecz. Podobna sytuacja miała miejsce w 2005 roku. Czarną ligę zatrzymała wówczas właśnie przedłużająca się zima.

- Na naturę nic nie poradzimy. Bierzemy pod uwagę obydwa scenariusze. Na razie przygotowania do sezonu idą jednak normalnym trybem. Betard WTS Wrocław będzie gotowy na rozpoczęcie rozgrywek 5 kwietnia - mówi trener. We Wrocławiu nad formą pracują już Piotr Świderski, Maciej Janowski, Daniel Jeleniewski, Patryk Malitowski, Patryk Kociemba i Michał Rowiński. Cała jedenastka - wraz z jeżdżącymi w innych ligach obcokrajowcami, spodziewana jest we Wrocławiu w pod koniec marca.


źródło: informacja prasowa www.wts.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.