Facebook Google+ Twitter

Wrocław stolicą kampanii wyborczej PO i PiS

We Wrocławiu gości szef rządu, Donald Tusk. Wizyta wiążę się z otwarciem nowej przeprawy przez Odrę, w tzw. ciągu AOW. Tusk zapowiedział konferencję. Dzisiaj rusza również konwencja PiS we Wrocławiu. Wrocław stał się stolicą kampanii.

 / Fot. Michał Gigołła/asze Miasto WrocławWrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował dzień otwarty Autostradowej Obwodnicy Wrocławia dla mieszkańców Wrocławia. Pylon przeprawy ma 122 metrów wysokości, a jej dwie, niezależne, wielopasmowe jezdnie zostały podwieszone na 160 wantach, o łącznej długości lin około 25 kilometrów.

Mieszkańcy Wrocławia oraz wszyscy chętni mogą wziąć udział w spotkaniu z projektantem największego mostu w Polsce prof. Janem Biliszczukiem oraz obejrzeć przejazd peletonu kolarskiego pod wodzą Ryszarda Szurkowskiego przez most na Odrze.

Na największym moście w Polsce, który powstał w ciągu obwodnicy swoją konferencję prasową zwołał szef rządu, premier Donald Tusk.

- Polska naprawdę buduje się w sposób - w niektórych miejscach - zapierający dech w piersiach - powiedział dla Portalu Money.pl Donald Tusk podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Szef rządu bierze udział w dniu otwartym Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Potem ma zwiedzić wraz z
marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną i ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim, stadion budowany na Euro 2012, a także wziąć udział w wystawie pojazdów zabytkowych, które ustawiono na trasie AOW.

- Ten most i ta obwodnica to także symbol inwestycji na wielką, nieznaną w historii skalę, jeśli chodzi o Wrocław i Dolny Śląsk - podkreślił dla Money.pl Tusk. Zaznaczył również, że w ciągu czterech lat na inwestycje we Wrocławiu przekazano 5 mld zł, a na Dolnym Śląsku 9 mld zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

Wrocławianka od urodzenia
 • Wrocławianka od urodzenia
 • 28.08.2011 23:30

Wrocławianka od urodzenia Dzisiaj 17:08

WŁAŚNIE TAK NALEŻY TO SPUENTOWAĆ

Właśnie tak to należy skomentować -ważna jest skuteczność .Ważne , ten rząd dał kasę na tą inwestycję ku radości przede wszystkim nas Wrocławian Dosadnie napisałeś ;edwin Dzisiaj 17:00 .tak tez to można skomentować i spuentować .NO, ZNOWU TEGO TKSTU NE SKASUJECIE , CO ?!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aldek
 • Aldek
 • 28.08.2011 17:24

Ciekawi mnie czy pan premier Donald Tusk może pochwalić się takimi samymi sukcesami w usuwaniu skutków powodzi i trąb powietrznych,i czy to właśnie trąby powietrzne ,i powodzie są powodem zapóźnień w budowie autostrad na Euro 2012,no bo chyba nie bałagan administracyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Walewski

A co to za nowe "teorie spiskowe".Czytaj nadal GW, oglądaj TVN a będziesz wyjątkowo mądry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Walewski
 • Robert Walewski
 • 28.08.2011 16:37

@ Jerzy Konopka .
Czytaj ze zrozumieniem i pisz logicznie .
PiS zanim sie przekształciło z PC doszło do fortuny na przekrętach np. na spółkach Srebro , RUCH i wiele innych .PO nie jest bez grzechu tak jak SLD ,SDRP i tych co rozkradli i rozkradają dalej Polskę .Kler w Polsce też ma sie doskonale dzięki "uwłaszczeniu " się na majątku Polski i przejmowaniu majatku nie swego z naruszeniem prawa patrz Komisja Majątkowa .Warto o tym wiedzieć i uczciwie się zachowywać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink

Po pierwsze według pańskiej filozofii to zamknąć oczy zapomnieć o przekrętach w rządzie Tuska i głosować na PO. Po drugie w którym słowie napisałem że ktoś jest nieuczciwy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka - to, że ktoś uważa rząd za aferalny nie oznacza automatycznie że on takim jest - to raz. Dwa, że zarzucanie komuś nieuczciwości z powodu innych poglądów to przegięcie. (Że nie wspomnę o braku kultury).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Walewski

Szczególna ta uczciwość skoro wspierasz rząd korupcyjny,aferalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Walewski
 • Robert Walewski
 • 28.08.2011 14:41

@ Konopka .Ja jestem uczciwym człowiekiem i nie chce PiS dalej widzieć przy rządzeniu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 28.08.2011 12:15

Europejska Stolica Kultury.
Został nim Wrocław i dostał kilka milionów złotych.

Warszawa i Hanna władowali w ten projekt ponad 20 milionów złotych i przegrali.

Kto na tym zarobił?

Komu są potrzebne takie konkursy i duperele?

Cwaniakom,którzy okradają kasę danej miejscowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 28.08.2011 12:10

Z powodu Schetyny o Wrocławiu mówi i pisze się wiele.

Odejdzie Schetyna to i gwiazda Wrocławia nieco zblednie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.