Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Studenci napiszą uchwałę o tańszych biletach

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-02-16 11:12

Ponieważ miejscy radni sami nie dali rady wprowadzić biletu semestralnego dla uczniów i studentów, ci ostatni postanowili im pomóc.

Fot. ilustracyjna / Fot. Michał PawlikWe wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie Komisji Prawnej Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego poświęcone opracowaniu nowego projektu uchwały w tej sprawie.

- Bilet semestralny studentom się przyda, więc chcemy zrobić wszystko, co możliwe, aby pojawił się w kioskach - tłumaczy Karol Przywara, rzecznik prasowy Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. - Dopiero za dwa tygodnie dostaniemy pisemne uzasadnienie wyroku sądowego, który unieważnił uchwałę radnych w sprawie biletu, ale chcemy być już wtedy gotowi do uwzględnienia wynikających z niej zaleceń - dodaje.

Przypomnijmy, że w ubiegłą środę Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił uchwałę rady miejskiej wprowadzającej bilet semestralny. Uchwała przyjęta została w maju ubiegłego roku. Zgodnie z pomysłem radnych, bilety mogli kupić uczniowie i studenci. Czteromiesięczny uprawniał do korzystania z przejazdów na dwóch dowolnych liniach, za co uczeń lub student miał zapłacić 80 zł; albo na wszystkich liniach przez okres czterech miesięcy, co kosztowało 150 zł.

Bilet pięciomiesięczny uprawniał do jazdy na dwóch dowolnych liniach za 100 zł lub na wszystkich liniach określonego typu za 185 zł. W tej chwili najtańszym sposobem jazdy po mieście dla ucznia czy studenta jest zakup pięciu biletów miesięcznych na dwie linie, za co razem musi zapłacić 120 zł. Czyli o 20 zł więcej, niż gdyby kupował bilet semestralny.

W ustnym uzasadnieniu wyroku podstawowym powodem wyrzucenia przez sąd uchwały do kosza była dyskryminacja studentów zaocznych. Bo z biletu semestralnego mieli, według pomysłu radnych, korzystać tylko ci studenci, którzy uczą się w trybie dziennym.

Bartłomiej Knapik


Czytaj więcej: Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Popieram, tak jest np. we Frankfurcie/M studenci mają bilet semestralny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak powinno być- bez socjalnego zaangażowania nie ma społeczeństwa obywatelskiego.
A to,komu jak komu, ale Polsce potrzebne jest na gwałt...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.