Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Święto książki czas zacząć!

  • Tomasz J
  • Data dodania: 2007-11-28 18:52

W czwartek, 29 listopada, rozpoczyna się szesnasta edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Impreza potrwa do drugiego grudnia, w programie m. in. spotkania z pisarzami, prezentacje wydawnictw, przegląd filmów o sztuce i wiele innych.

Ekslibris tegorocznej edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek autorstwa Tomasza Brody / Fot. wpdk.okis.plWrocławskie Promocje Dobrych Książek to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju. Organizatorzy za cel postawili sobie przede wszystkim popularyzowanie ambitnych i pozostających na wysokim poziomie książek, choć nie da się ukryć, że obecnie impreza posiada znacznie szerszy zakres tematyczny i przedmiotowy. WPDK to więc przede wszystkim spotkania z autorami i prezentacje wydawnictw, choć należy pamiętać, że program Promocji jest dużo bogatszy.

W tym roku do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie około 60 wydawców i 50 autorów. Wśród nich znajdą się m. in. Jurij Andruchowycz, Martin Pollack, Dubravka Ugresić, Mariusz Szczygieł, czy Olga Tokarczuk. Sam Wrocław reprezentować będą na przykład Jan Miodek i Marek Krajewski.

W ramach 16. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek odbędzie się także VI Ogólnopolski Przegląd Filmów o Sztuce, podczas których będzie można obejrzeć filmy m. in. o twórczości Wisławy Szymborskiej, Ryszarda Kapuścińskiego, Krystyny Feldman, czy Jacka Kaczmarskiego.

Podczas imprezy poznamy także laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Roku 2007, którzy walczyli o „Pióro Fredry”. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w czwartek o godzinie 12.00, podczas otwarcia 16. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Opis tych i pozostałych wydarzeń, oraz szczegółowy program Promocji jest dostępny na stronie internetowej poświęconej imprezie. Większość zaplanowanych wydarzeń będzie się odbywać w Galerii BWA Awangarda przy ulicy Wita Stwosza 32.

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Biuro Wystaw Artystycznych - Galerie Sztuki Współczesnej we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

wciąż za mało tego typu imprez w kraju

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) fajne święto

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak bez walki, Marta? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Conieco nie znaczy wszystko :-) Cały temat dla jednej osoby może być trudny do zrealizowania, ale jakieś cząstki postaram się tu opisać... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, podkradaj! Oddaję temat w Twoje ręce :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-) Zatem czekamy na relację. Choć i tu mogę conieco podkraść ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podebrałeś mi temat :P Na pewno będę. ++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.