Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Święto Pracy nie musi się źle kojarzyć

Znamy już program wrocławskich obchodów Święta Pracy, przygotowanych przez Koalicję 1 Maja. Początek o godz. 13 na Placu Jana Pawła II.

Wydarzenie w tym roku odbywa się pod hasłem "Dzisiaj śmieciowe umowy - jutro śmieciowe emerytury".

Dlaczego warto poświęcić swój czas i przyjść na demonstrację zamiast grillować czy wyjechać za miasto? Według Koalicji 1 Maja to jasne - Poprzez Święto 1 Maja oraz naszą dalszą działalność chcemy wyrazić sprzeciw wobec istniejącego stanu rzeczy, który pozbawia nas perspektyw życiowych oraz wywołuje poczucie beznadziei i nieustannej niepewności - piszą w swoim manifeście i wyliczają problemy, które dotyczą większości z nas: uelastycznienie form zatrudnienia, drastyczne przesunięcie wieku emerytalnego, likwidacja publicznych żłobków, przedszkoli i szkół, upadek publicznego transportu i służby zdrowia, bezrobocie i wzrost cen.

W programie obchodów zaplanowano "tradycyjną" demonstrację, zaczynającą się o godz. 13 na Placu 1 Maja (obecnie noszącym nazwę Plac Jana Pawła II). Stamtąd uczestnicy i uczestniczki udadzą się na ul. Ruską, pod siedzibę agencji pracy tymczasowej Work Service. Dlaczego właśnie tam? W biuletynie przygotowanym przez Koalicję 1 Maja czytamy: Work Service to polski symbol degeneracji kapitalizmu. Promowane przez elity obecnej władzy pomysły, takie jak "elastyczne formy zatrudnienia" czy niekorzystne dla pracowników zmiany w kodeksie pracy doprowadziły do powstania nowej klasy społecznej nazwanej prekariatem. Agencje pracy tymczasowej, takie jak Work Service czerpią korzyści z dostarczania korporacjom taniej, pozbawionej wszelkich praw siły roboczej. Pracownik stał się towarem, o którym decydują sprzedający i kupujący go właściciele wielkich firm.

Następnie demonstrujący przejdą na Plac Solny, gdzie pierwsza część obchodów Święta Pracy zostanie zakończona. To jednak nie wszystko co zaplanowano na ten dzień - oprócz działań ściśle politycznych znajdzie się także czas na aktywny wypoczynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.