Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Taneczny Flash Mob w Galerii Dominikańskiej. Wideo

20 grudnia w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu grupa tancerzy „Która to lewa?” zaprezentowała niespodziewany pokaz. Zobaczcie jak im poszło!

Organizatorami tego wydarzenia są: Ala Makowska (19l.) oraz Dominik Szepke (15l.). Specjalnie dla portalu W24 zapytałem, jak wyglądały przygotowania do występu i skąd taki pomysł.

Kamil Szerszeński: Jak powstała grupa „Która to lewa?”
Dominik – Wszystko zaczęło się od prób do Flash Moba „Gangnam Style”, który miał się odbyć w październiku na wrocławskim Rynku. Niestety organizatorka się wycofała, więc wraz z Alą postanowiliśmy zrobić coś od początku. Z tamtych prób przyszła część osób, a reszta to znajomi tych ludzi. Tak powstała grupa, z którą przygotowaliśmy nasz pierwszy Flash Mob. Z racji zbliżających się świąt wpasowaliśmy się w te klimaty.

Od kiedy macie styczność z tańcem?
Ala – Tańczę od około siedmiu lat.
Dominik –Od najmłodszych lat tańczę, jednak na poważnie dopiero od czterech.

Jak długo trwało przygotowanie choreografii?
Ala – Około sześciu tygodni. Spotykaliśmy się kilka razy w tygodniu. Początki były trudne, ponieważ osoby, które pojawiały się na jednej próbie, na następną nie przychodziły. Jednak z czasem powstała grupa, która uczestniczyła w każdych zajęciach. Mogliśmy stworzyć wtedy bogatą w przejścia i elementy widoczne z góry choreografię. Mimo że większość osób nie miała wcześniej styczności z tańcem, udało nam się zrobić ciekawy pokaz.

Wynajęcie sali, w której odbywają się próby kosztuje. Czy sami ją opłacacie?
Ala – Tak. Wszyscy razem składamy się po kilka złotych na każdym treningu.Planujecie kolejne Flash Moby, czy to była jednorazowa akcja?
Ala – Tak, mamy już pomysły na kolejne występy, jednak nic nie możemy zdradzić.
Dominik – Muzyka na kolejny występ jest już prawie gotowa.

Czy z czasem chcielibyście tańczyć również na różnych eventach, czy dalej pozostać niezależną grupą Flash Mobową?
Ala, Dominik –Pozostaniemy przy Flash Mobach. To jest popularne, niespodziewane show, w którym możemy zarazić innych pasją.

A co sami myślicie o Waszym pierwszym Flash Mobie? Jesteście zadowoleni?
Ala –Bardzo się cieszę, że zrobiliśmy coś takiego! Nic nie może cieszyć bardziej jak widok 45 osób skaczących z radości po sześciu tygodniach przygotowań. Oprócz pracy świetnie się przy tym bawiłam!
Dominik -Jestem zachwycony możliwościami grupy, jak na początek działalności. Według mnie efekt końcowy jest niesamowity. Mam nadzieję, że z czasem będziemy jeszcze lepsi i robili bardziej skomplikowane choreografie.

Co myślą przechodnie…?
Nauczycielka jednej z uczestniczek: Nie spodziewałam się tego. Umówiłam się tutaj ze swoimi przyjaciółkami i nagle spotykam swoich uczniów. I krzyczą do mnie: „Niech Pani czeka, zaraz będziemy tańczyć” super! To było naprawdę niesamowite i widziałam jak na ludziach to robi wrażenie. Wydaje mi się, że powinno być więcej takich rzeczy. Oderwało mnie to od świątecznej gorączki. Tak, właśnie o to chodzi! Wolałam popatrzeć na taniec, bo to jest coś innego, co odrywa od szału zakupów i daje nam chwilę odetchnąć i popatrzeć na sztukę. Bo to jest sztuka moim zdaniem! Gratuluję.

Klientka sklepu:Pierwszy raz widziałem coś takiego na oczy. Bardzo fajna sprawa!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.