Facebook Google+ Twitter

Wrocław: tor Formuły 1 został zaprezentowany kibicom

28 listopada miała miejsce uroczysta premiera pierwszego w Polsce wirtualnego toru Formuły 1. Uroczystego otwarcia wrocławskiego toru dokonał prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz oraz wiceprezes LG Electronics Polska - Ireneusz Smaga.

Przebieg trasy wrocławskiego toru / Fot. Materiały promocyjneUroczystość poprzedził 2 miesięczny ogólnopolski plebiscyt na stronie www.TorFormuly1.pl, w którym Polacy głosowali na najlepszą potencjalną lokalizację toru F1 w Polsce. Konkurs ten wygrał Wrocław zdobywając 48 tys. głosów.

W związku z tym w sobotę 28 listopada na Rynku we Wrocławiu, firma LG Electronics Polska dokonała uroczystej odsłony zwycięskiego toru F1 połączonej z zawodami o miano najszybszego kierowcy na nowym torze. Prezentację toru poprowadził Jakub Szałamacha z LG Electronic, lider projektu TorFormuly1.pl, a w debacie dotyczącej samego projektu udział wzięli: wiceprezes LG Electronics Polska - Ireneusz Smaga, architekt toru - Robert Młodziński oraz Grzegorz Możdżyński, ekspert Formuły 1. Wśród gości na widowni była Agnieszka Maciąg, polska modelka i prezenterka.

- Droga do stworzenia toru w rzeczywistym świecie jest jeszcze daleka. Wymaga zaangażowania partnerów biznesowych i administracji publicznej, jednak pierwszy krok został już wykonany - powiedział Grzegorz Możdżyński. Debata nt. projektu. Od lewej siedzą: R. Młodziński, G. Możdżyński, I. Smaga oraz J. Szałamacha / Fot. Materiały promocyjne

Na drugiej części premiery pojawił się prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz.

- To kolejny etap inicjatywy, którą podjęliśmy organizując plebiscyt TorFormuly1.pl. Tak jak 140 tysięcy Polaków wierzymy, że w naszym kraju jest miejsce dla ulicznego toru F1. Chcieliśmy wszystkim zaprezentować, jak wyglądałby pierwszy tor Formuły 1 na ulicach polskiego miasta. W czasie tych dwóch wyjątkowych dni na wrocławskim Rynku wspólnie z mieszkańcami miasta pokazaliśmy, że idee ważne dla promocji stolicy Dolnego Śląska oraz Polski można i należy realizować.Tworząc w pełni funkcjonalny wrocławski tor na platformie symulatora, chcemy pokazać wizję, która ma szansę powodzenia - powiedział Ireneusz Smaga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Na Nürburgring na przykład odbywają się m.in. szkolenia dla kierowców, którzy uczą się panować nad autem przy wyższych prędkościach itp. Taki tor może mieć bardzo szerokie zastosowanie. No ale te koszty... To wstyd, że tak duży kraj jest pustynią jeśli chodzi o sporty motorowe:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są gigantyczne. Ale marzy mi się kupienie jakiegoś rupiecia i skatowanie go na torze ;) Można się w tym doszukać także akcji społecznej - wielu agresywnych kierowców mogłoby wyżyć się na torze zamiast na ulicach miasta. Ale jak tu oczekiwać toru wyścigowego kiedy Polska ma problemy ze zwykłymi jezdniami, o autostradach nie wspominając.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację, dlatego lepiej by było zbudować tor z prawdziwego zdarzenia niż tworzyć wirtualny tor uliczny (w Europie są już takie wyścigi w Monaco i Walencji - Wrocław nie ma więc żadnego atutu..). Taki tor mógłby być wykorzystany do różnych klas wyścigowych. Oczywiście są to gigantyczne koszty;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

O GP nawet nie wspominam :) . Mówię o powstaniu toru przeznaczonego raczej na wyścigi typu WTCC.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stworzenie toru F1 to jedno, otrzymanie prawa do organizacji GP to zupełnie inna sprawa. Nowym torom w Europie niezwykle trudno będzie się przebić i uzyskać prawo organizowania GP, w najbliższych latach chyba nie mamy na co liczyć. Szkoda, bo dzięki Kubicy F1 ma w Polsce swoje pięć minut.

Komentarz został ukrytyrozwiń

rFactor i G25 - kombinacja prawie idealna ;)

Swoją drogą, wielka szkoda, że sport motoryzacyjny w Polsce prawie nie istnieje. Przydał by się jakiś prawdziwy tor ala Hockenheim czy Imola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.