Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Tramwaj na Krzyki i Klecinę tak jak dawniej

Od dzisiaj wszyscy mieszkańcy wrocławskiej Kleciny oraz Krzyków, na co dzień korzystający z komunikacji tramwajowej mogą odetchnąć z ulgą. Zakończona została bowiem wymiana torowiska na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Hallera.

Ta linia to dla wielu na szczęście już historia. / Fot. Zygmunt JaniakUtrudnienia w tym rejonie trwały od 17 listopada, na Krzyki nie kursowały linie tramwajowe nr 2, 6 oraz 7, a na Klecinę (przez Krzyki) linia 17. W zamian MPK Wrocław uruchomiło dodatkowe połączenia zastępcze – linię 707 kursującą w relacji Hallera – Krzyki oraz 77 – Krzyki (zajezdnia Borek) – Klecina.

Zmiany

W związku z ukończeniem wymiany torowiska na skrzyżowaniu ulic Hallera i Powstańców Śląskich linie tramwajowe dojeżdżające na Krzyki: 2, 6, 7 i 17 kursują już wg tras:

- 2 w relacji Krzyki – Biskupin (trasa stała – tablice białe),

- 6 w relacji Krzyki – Słowiańska (trasa objazdowa, tablice żółte – remont placu Kromera),

- 7 w relacji Krzyki – Poświętne (trasa objazdowa – tablice żółte –remont placu Powstańców Wielkopolskich) oraz

- 17 w relacji Klecina – Sępolno (trasa objazdowa – tablice żółte - remont Mostu Szczytnickiego).

Linia 6 kursuje w wersji skróconej - tylko do ul. Słowiańskiej (boczna Nowowiejskiej). "Siódemka" kursuje omijając plac Powstańców Wielkopolskich. Do ulicy Grodziej jedzie stałą trasą, a potem ulicą Pomorską, placem Staszica oraz Mostem Pomorskim. Trasa linii 17 przebiega nie przez Most Szczytnicki, a przez plac Grunwaldzki (do skrzyżowania Sienkiewicza z Wyszyńskiego po stałej trasie, a potem ulicami Wyszyńskiego oraz Szczytnicką, za placem Grunwadzkim kieruje się w stronę ul. Mickiewicza i na Sępolno.)

Co z tym rondem?

Fakt nieukończenia budowy Ronda Reagana (mimo zapowiedzi) powoduje, iż tramwaje oraz autobusy przejeżdżające przez pl. Grunwaldzki dalej nie będą zatrzymywać się wewnątrz ronda (przypomnijmy, iż docelowo Rondo Reagana ma być punktem przesiadkowym, z zainstalowanym systemem informacji pasażerskiej, informującym o tym za ile przyjedzie pojazd danej linii. Całość ma funkcjonować w oparciu o GPS). W związku z nieukończeniem remontu niemożliwe jest przywrócenie linii 1 (Biskupin – Poświętne), a co za tym idzie, konieczna jest linia tymczasowa 701 w relacji Sępolno – Bałtycka (przez tymczasowy most przy Moście Szczytnickim).

Rondo Reagana miało być ukończone w grudniu, jednak wiadomo już, że nie będzie ono gotowe w tym miesiącu. Nie wiadomo kiedy nastąpi jego oddanie do użytku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus dla Ciebie +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może w przyszłym roku oddadzą to Rondo? Zupełnie, jak z Aquaparkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.