Facebook Google+ Twitter

Wrocław: trwa dogaszanie pożaru w hurtowni makulatury

Na miejscu są jeszcze strażacy którzy cały czas dogaszają i rozbierają konstrukcję hali w której doszło do pożaru. Wiemy już na pewno, że w pożarze nikt nie ucierpiał.

Kłęby dymu nad palącą się halą kilka chwil po przybyciu straży pożarnej. / Fot. Mariusz LehmannTuż po godzinie 15, żaden z wrocławian nie miał już wątpliwości, że w mieście wybuchł poważny pożar. Wielkie kłęby dymu były widoczne z takich dzielnic jak - Nowy Dwór, Huby, a nawet z Biskupina. Po chwili w całym mieście rozległy sie syreny wozów strażackich. Wszystkie pojazdy straży pożarnej kierowały się w kierunku ulicy przy której stoi hurtownia makulatury.

Wszyscy mieszkańcy pobliskich bloków musieli opuścić swoje domy, ponieważ istniało realne zagrożenie podtrucia przez unoszący się w miejscu zdarzenia dym. Na miejsce dotarłem z pierwszymi zastępami gaśniczymi.Kolejne siły docierają na  miejsce. / Fot. Mariusz Lehmann

Po chwili wszystko już było wiadomo - paliła się hala, w której znajdowała się makulatura. Utrudnieniem przy gaszeniu były znajdujące się bezpośrednio w zasięgu pożaru butle z gazami technicznymi. Trzy z nich wybuchły już na początku akcji.

Strażacy jednak w porę zdążyli opanować pożar, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się on na sąsiadujące z halą budynki.

Wciąż trwa dogaszanie pożaru i rozbieranie pozostałych elementów hali, tak aby nikomu nie zagrażały w przyszłości. Na razie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

(+) Mariuszu, zdecydowany plus:) Nie wpisuję się na link bo od dawna nie wypowiadam się na forum. Powiem jedno - to, co Ty robisz, to znaczy piszesz o swoim mieście, to w moim pojęciu jest właśnie dziennikarstwo obywatelskie :). Bo dziennikarstwo obywatelskie nie polega (moim zdaniem) na przepisywaniu info z internetu, tylko na wyjściu z domu i opisaniu tego, co sie wokół dzieje :) Brawo, brawo, brawo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki Tobie mamy coverage ze wszystkich pożarów we Wrocku; brakuje mi w tagach dokładnej lokalizacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla dociekliwych więcej fotek nie będzie... nie widzę sensu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz (+) bardzo fajne zdjęcie, brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.