Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Trwa I Polsko-Rosyjski Kongres Mediów

Trwa dwudniowy I Polsko-Rosyjski Kongres Mediów, w którym bierze udział kilkudziesięciu przedstawicieli kultury, mediów, kościołów oraz polityków. Miejsce wydarzenia: "miasto spotkań" - Wrocław.

Wrocławski Centrum Kongresowe Hala Stulecia, 2011 / Fot. Marek ŚcisłyWe wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia kilkudziesięciu przedstawicieli kultury, mediów, kościołów oraz polityków bierze udział w I Polsko-Rosyjskim Kongresie Mediów. Przesłanie do uczestników kongresu mają przekazać prezydenci Polski i Rosji. Gośćmi kongresu są m.in.: minister kultury Rosji Aleksander Awdiejew, współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Adam Rotfeld oraz b. minister spraw zagranicznych RP dr Andrzej Olechowski. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali w czwartek również: zastępca współprzewodniczącego rosyjskiej części Grupy ds. Trudnych prof. Michaił Narinskij oraz pełnomocnik ministra kultury Rosji do utworzenia Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia dr Andriej Artizow. W kongresie nie bierze udziału minister kultury Bogdan Zdrojewski, który uległ wypadkowi.

Według pełnomocnika ministra kultury ds. organizacji Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dr Sławomira Dębskiego, wrocławski kongres ma przede wszystkim stworzyć płaszczyznę komunikacji pomiędzy polskimi i rosyjskimi przedstawicielami mediów.

W trakcie dwudniowego spotkania mają miejsce sesje dotyczące m.in. polityki zagranicznej obu państw, polskiego przewodnictwu w Radzie Unii Europejskiej i relacji Rosji ze Wspólnotą. Tematem rozmów są również zagadnienia związane z kulturą, religią i społeczeństwem obu narodów, część spotkań zostanie poświęcona kondycji mediów w obu krajach oraz obrazowi Polski i Rosji w mediach tych krajów, a uczestnicy odpowiedzą na pytania: Co powinni Rosjanie czytać o Polsce, a Polacy o Rosji? Polacy - Rosjanie - dlaczego się nie lubimy? Jak zmienia się wizerunek Rosji w Polsce, a Polski w Rosji?

Już za sukces kongresu uważa się udział dziennikarzy rosyjskich nie należących do prorządowych agencji.

Organizatorem kongresu jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, z którego inicjatywą wystąpiła Polsko-Rosyjska Grupa do Spraw Trudnych. Została ona poparta przez premierów Polski i Rosji - Donalda Tuska i Władimira Putina. 6 grudnia 2010 roku, podczas wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce, podpisano list intencyjny w sprawie powołania placówek.

Organizatorzy chcą, aby kongres był wydarzeniem cyklicznym. W przyszłym roku ma się on odbyć w Rosji.

Źródła: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Onet.pl Wiadomości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polscy dziennikarze uczą się od rosyjskich, jak budować wizerunek Partii (rządzącej) przed wyborami. I słuchają nowych wytycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MEDIOZNAWCA
  • MEDIOZNAWCA
  • 25.06.2011 08:59

super sprawa

stronie polskiej przewodniczy GAZETA WYBORCZA

stronie rosyjskiej przewodniczy KOMSOMOLSKAJA PRAWDA

KONGRESOWI PRZEWODNICZY ADAM SZECHTER
WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY STEFAN MYSZKIEWICZ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.