Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Trwa I Polsko-Rosyjski Kongres Mediów

Trwa dwudniowy I Polsko-Rosyjski Kongres Mediów, w którym bierze udział kilkudziesięciu przedstawicieli kultury, mediów, kościołów oraz polityków. Miejsce wydarzenia: "miasto spotkań" - Wrocław.

Wrocławski Centrum Kongresowe Hala Stulecia, 2011 / Fot. Marek ŚcisłyWe wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia kilkudziesięciu przedstawicieli kultury, mediów, kościołów oraz polityków bierze udział w I Polsko-Rosyjskim Kongresie Mediów. Przesłanie do uczestników kongresu mają przekazać prezydenci Polski i Rosji. Gośćmi kongresu są m.in.: minister kultury Rosji Aleksander Awdiejew, współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Adam Rotfeld oraz b. minister spraw zagranicznych RP dr Andrzej Olechowski. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali w czwartek również: zastępca współprzewodniczącego rosyjskiej części Grupy ds. Trudnych prof. Michaił Narinskij oraz pełnomocnik ministra kultury Rosji do utworzenia Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia dr Andriej Artizow. W kongresie nie bierze udziału minister kultury Bogdan Zdrojewski, który uległ wypadkowi.

Według pełnomocnika ministra kultury ds. organizacji Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dr Sławomira Dębskiego, wrocławski kongres ma przede wszystkim stworzyć płaszczyznę komunikacji pomiędzy polskimi i rosyjskimi przedstawicielami mediów.

W trakcie dwudniowego spotkania mają miejsce sesje dotyczące m.in. polityki zagranicznej obu państw, polskiego przewodnictwu w Radzie Unii Europejskiej i relacji Rosji ze Wspólnotą. Tematem rozmów są również zagadnienia związane z kulturą, religią i społeczeństwem obu narodów, część spotkań zostanie poświęcona kondycji mediów w obu krajach oraz obrazowi Polski i Rosji w mediach tych krajów, a uczestnicy odpowiedzą na pytania: Co powinni Rosjanie czytać o Polsce, a Polacy o Rosji? Polacy - Rosjanie - dlaczego się nie lubimy? Jak zmienia się wizerunek Rosji w Polsce, a Polski w Rosji?

Już za sukces kongresu uważa się udział dziennikarzy rosyjskich nie należących do prorządowych agencji.

Organizatorem kongresu jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, z którego inicjatywą wystąpiła Polsko-Rosyjska Grupa do Spraw Trudnych. Została ona poparta przez premierów Polski i Rosji - Donalda Tuska i Władimira Putina. 6 grudnia 2010 roku, podczas wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce, podpisano list intencyjny w sprawie powołania placówek.

Organizatorzy chcą, aby kongres był wydarzeniem cyklicznym. W przyszłym roku ma się on odbyć w Rosji.

Źródła: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Onet.pl Wiadomości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polscy dziennikarze uczą się od rosyjskich, jak budować wizerunek Partii (rządzącej) przed wyborami. I słuchają nowych wytycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MEDIOZNAWCA
  • MEDIOZNAWCA
  • 25.06.2011 08:59

super sprawa

stronie polskiej przewodniczy GAZETA WYBORCZA

stronie rosyjskiej przewodniczy KOMSOMOLSKAJA PRAWDA

KONGRESOWI PRZEWODNICZY ADAM SZECHTER
WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY STEFAN MYSZKIEWICZ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.