Facebook Google+ Twitter

Wrocław: tutaj się urodzili, ale czy chcą tu zostać?

Zakończył się jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów dla uczniów wrocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjlnych. Najlepsi spotkali się wczoraj w centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej we Wrocławiu.

Zwycięzcy razem z opiekunami. / Fot. Patrycja DemochowiczIdea konkursu zrodziła się w głowach młodych wrocławskich parlamentarzystów już kilka miesięcy temu – ściślej – była owocem sesji Parlamentu Młodzieży Wrocławia, poświęconej perspektywom rozwoju i edukacji, towarzyszącym nastoletnim mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska.

„Wrocław – tutaj się urodziłem, ale czy chcę tu zostać?” – bo tak nazywa się konkurs spotkał się z aprobatą środowisk zarówno uczniowskich, jak i nauczycielskich. Dowodem jest fakt, że na w pierwszym etapie rywalizacji organizatorzy otrzymali kilkadziesiąt prac z całego miasta. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć prace, poświęcone Wrocławiowi – ale nie temu, który zna każdy mieszkaniec – temu, który sprawia, że młody człowiek, chce w nim zostać, studiować i prowadzić dorosłe życie.

Honorowy patronat nad konkursem objęły znane wrocławskie osobistości ze świata lokalnej i ogólnopolskiej polityki – Przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia Barbara Zdrojewska oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego: Lidia Geringer de Oedenberg, Jacek Protasiewicz i Konrad Szymański. Parlament Młodzieży Wrocławia podjął także współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury Wrocław-Krzyki.

15 grudnia odbył się drugi i zarazem ostatni etap konkursu. Najlepsi przystąpili do testu, sprawdzającego ich wiedzę o Wrocławiu. A było o co walczyć – bowiem w puli nagród konkursu znajdują się wycieczki do Parlamentu Europejskiego oraz iPOD-y. Przygotowane nagrody opiewają na kwotę kilku tysięcy złotych.
Po 45 minutach spędzonych twórczo na arkuszami testowymi, uczestnicy poznali wyniki. Bezapelacyjna okazała się grupa reprezentująca Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu – Anna Wójcik oraz Michał Smolnicki. Ich prace otrzymały najwyższe noty zarówno w pierwszym, jak i w drugim etapie.

Poniedziałkowe ogłoszenie wyników było dopiero przedsmakiem emocji, czekających na uczestników. Bowiem już w styczniu, w sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia, odbędzie się uroczysta gala finałowa konkursu, na której zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.