Facebook Google+ Twitter

Wrocław: W sobotę pojedziemy placem Powstańców Wielkopolskich

W poniedziałek, 10 grudnia, oddano do ruchu nowe torowisko na skrzyżowaniu ulic Hallera i Powstańców Śląskich. W tę sobotę, 15 grudnia, drogowcy oddadzą do użytku plac Powstańców Wielkopolskich.

Jak informuje Wydział Transportu UM Wrocławia, otwarcie nastąpi zarówno dla tramwajów, autobusów jak i pieszych i zmotoryzowanych. W związku z otwarciem placu na stałą trasę przejazdu powrócą linie tramwajowe: 0L, 0P, 7 oraz 21. Zmienione zostaną trasy linii 8 i 701.

Linia 0L będzie kursować w stałej relacji (tablice białe): Dworzec Nadodrze - Most Mieszczański - pl. Jana Pawła II - ul. Pułaskiego - pl. Grunwaldzki - ul. Piastowska - ul. Jedności Narodowej – ul. Trzebnicka - Dworzec Nadodrze.

Linia 0P będzie kursować natomiast w odwrotnym kierunku.

7 oraz 21 pojadą stałą trasą ulicami Żmigrodzką oraz Trzebnicką zamiast Bałtycką i Reymonta.

8 będzie kursować tak jak do tej pory, w relacji Tarnogaj - Słowiańska, z tym, że trasa zostanie przedłużona z ul. Slowiańskiej do pętli Zawalna. (Zawalna - Most Trzebnicki - Trzebnicka - pl. Powstańców Wlkp. – Słowiańska i dalej do Tarnogaju, tak jak teraz, od placu Bema po stałej trasie).

Linia 701 nie będzie już kursować ulicą Ołbińską, lecz pojedzie z przystanku „Słowiańska” prosto i skieruje się do placu Powstańców Wielkopolskich. Warto wiedzieć, iż będzie ona kursować na trasie Sępolno – plac Grunwaldzki – Bałtycka do czasu, aż Rondo Reagana nie zostanie otwarte i linia 1 nie będzie mogła z ul. Curie-Skłodowskiej wjechać bezpośrednio w ul. Piastowską (w związku z nieczynnym dla pasażerów środkiem ronda na placu Grunwaldzkim taki manewr nie jest aktualnie możliwy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No i proszę Was, UM i ludzie od KM w naszym mieście znowu zrobili ludzi w bambuko - otwarcie miało być w zeszłą sobotę, a tu proszę - komunikat na stronie ukazał się, że to jednak jutro... Co więcej nie wiadomo czy tramwaje powrócą na ww. trasy... Eh, to jest jakby ktoś pytał Wrocław. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby koniec remontu Hallera/Powstańców, a ja widziałem 6,7 oraz 17 do pętli Grabiszynek.

Plus za artykuł regionalny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.