Facebook Google+ Twitter

Wrocław walczy z atakiem zimy

We Wrocławiu zima rozgościła się na dobre. Śnieg i błoto pośniegowe skutecznie utrudniają poruszanie się po mieście.

Nieodśnieżona ulica we Wrocławiu. / Fot. Hanna SpinalskaDrogowców, jak co roku, zaskoczył atak zimy. We Wrocławiu spadło około 20 cm białego puchu i zaczęły się problemy. Komunikacja miejska nie jeździ zgodnie z rozkładem, niektóre boczne ulice są nieprzejezdne, wiele chodników jest nieodśnieżonych, co szczególnie utrudnia poruszanie się po mieście.

Około godziny 19, jedna z głównych arterii Wrocławia - ul. Powstańców Śląskich była słabo odśnieżona, na chodnikach było pełno śniegu. Ludzie brodzili w hałdach białego puchu i ślizgali Zasypany chodnik. / Fot. Hanna Spinalskasię na błocie pośniegowym. Utrudnione było nawet wejście do autobusu czy też tramwaju. Przy krawężnikach zalegały wysokie wały śniegu. Niektóre torowiska tramwajowe były tak zaśnieżone, że motorniczy nie byli w stanie przestawić zwrotnic, więc tramwaje nie kursowały po swoich zwyczajnych trasach.

Do tego dochodzi brak wyobraźni u dużej liczby kierowców, którzy mimo fatalnych warunków wyruszyli na drogi nieodśnieżonymi autami. Widok samochodów z wielką czapą śniegu na dachu, masce i bagażniku był dzisiaj częstym widokiem. Takim zachowaniem kierowcy stanowili dodatkowe zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No masakra, ja już się boję, jak jutro od siebie dojadę na orkiestrę:D
A jeszcze teraz leje deszcze, więc jak złapie mróz, to będzie... lepiej nie myśleć.
O... już jest deszcz ze śniegiem, zaraz będzie sam śnieg i mróz. I szklanka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.