Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Waligóriada 2010

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja wrocławskiego maratonu kabaretowego, poświęconego pamięci Andrzeja Waligórskiego - polskiego poety, satyryka, dziennikarza i aktora.

Waligóriada 2010 / Fot. http://www.wroclaw.pl/m3375/p134175.aspx10 maja obchodziliśmy osiemnastą rocznicę śmierci Waligórskiego. Dziś kojarzony jest on głównie z "Bajeczkami Babci Pimpusiowej", słuchowiskiem radiowym "Rycerze" i magazynem "Studio 202", w którym wypromował słynny na całą Polskę kabaret Elita. O tym, że Waligórskiego znamy i pamiętamy, świadczy zresztą nie tylko Waligóriada - wrocławskie Gimnazjum nr 16 wybrało go na swojego patrona, a jego imię nosi jedna z tutejszych ulic, łącząca ul. Sudecką z ul. Karkonoską.

We Wrocławiu co roku organizowany jest maraton kabaretowy, poświęcony pamięci Waligórskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 maja na scenie Parku Południowego, zaś jej start planowany jest na godzinę 16.00. W maratonie wystąpią dla nas: Stanisław Tym i kabaret Ciach, kabaret Pod Wyrwigroszem, zespół Free Concept, serwujący muzykę z pogranicza popu, jazzu i bluesa, oraz Projekt Volodia, powstały z inicjatywy Janusza Kasprowicza i prezentujący odświeżone piosenki Włodzimierza Wysockiego.

Waligóriadę 2010 poprowadzi wrocławski aktor i animator kultury, Stanisław Wolski. Wstęp oczywiście wolny.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krótko, zwięźle, na temat i na pięć (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczowa i ciekawa informacja. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.