Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Wdrażanie funduszy unijnych pod kontrolą

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-28 11:32

„Nic, co ludzkie nie jest doskonałe… dlatego warto się spotykać i rozmawiać”. Tymi słowami rozpoczęło się trzecie już spotkanie projektodawców z przedstawicielami IW/IZ (Instytucji Wdrażających/Instytucji Zarządzających).

Spotkanie miało miejsce 15 lipca 2009 r. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3” we Wrocławiu i zostało zorganizowane przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu „Przejrzysty Kapitał. Monitoring działań Instytucji Pośredniczących (I i II stopnia) we wdrażaniu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na Dolnym Śląsku”.

Od stycznia 2009 roku odbyły się już dwa takie spotkania z Projektodawcami aplikującymi o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Podczas spotkań Projektodawcy zgłaszają uwagi, problemy i bariery z jakimi spotykają się w procesie aplikowania, realizowania i rozliczania projektów z Europejskiego Funduszu Europejskiego na Dolnym Śląsku. Ostatnie spotkanie szczególnie dotyczyło utrudnień i problemów dotyczących przekazania części zadań związanych z wdrażaniem Priorytetu VIII (działanie 8.2) i Priorytetu IX w ramach PO KL Instytucji Pośredniczącej – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego oraz zmianą struktury organizacyjnej Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na spotkaniu 15 lipca projektodawcy również mieli okazję do bezpośredniego spotkania się z Instytucjami Pośredniczącymi I i II stopnia w celu przekazania swoich uwag, propozycji ich rozwiązania, a także wspólnego poszukiwania sposobów upraszczania i ulepszania procedur.

Przedstawicielkami IW/IZ były: Pani Mirosława Kwiatek - dyrektor Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Pani Katarzyna Kiek - wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Atmosfera spotkania była niemal tak gorąca, jak powietrze na zewnątrz – pomimo tego wypowiedzi miały charakter bardziej merytoryczny niż emocjonalny. Na początku spotkania przedstawicielki IW/IZ przedstawiły projektodawcom zmiany (oczywiście na lepsze), które zaszły od ostatnich spotkań. Następnie projektodawcy mieli okazję do zadawania pytań i wyrażania swych wątpliwości.

Nad częścią merytoryczną dyskusji czuwał moderator spotkania Waldemar Weihs – prezes Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.