Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Wernisaż wystawy "Spojrzenia Trzy" w Galerii Małgosia

Towarzystwo Miłośników Wrocławia - Galeria Małgosia - serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Spojrzenia Trzy" - Będzie można obejrzeć prace wykonane w glinie, fotografię i malarstwo.

Wrocław. Galeria MAŁGOSIA - Zaprasza na otwarcie wystawy p.t. "Spojrzenia Trzy" / Fot. Waldemar DąbrowskiTowarzystwo Miłośników Wrocławia - Galeria Małgosia ul. Odrzańska 39/40 zaprasza na otwarcie wystawy p.t. Spojrzenia Trzy. W wystawie udział biorą: Dana Saga Tomaszewska - glina, Paweł M. Falcman - fotografia, Waldemar Dąbrowski - malarstwo. Wernisaż wystawy: 28 lipca 2011 - /czwartek/ o godz. 17:00. Wystawa będzie czynna do 28.08.2011

Dana Saga Tomaszewska
Jestem zafascynowana gliną. Tą surową, niewypaloną, w której „zaklęte” jest życie. Służy mi ona zarówno do rzeźby i działań przestrzennych, jak i – zgodnie z zasadą surrealisty Maksa Ernsta - do malowania. Jest dla mnie rzeczą najistotniejszą, aby w pracach, które tworzę, forma współistniała z treścią.

Ostateczny kształt dzieła to często efekt zastosowania kilku technik artystycznych. Moje inspiracje w sztuce sięgają czasów bardzo odległych i są nieodmiennie związane z naturą, człowiekiem oraz tym, co niewiadome i do końca niewyjaśnione... Z tych oczarowań wywodzi się cykl rzeźb „Signa populis” („Znaki ludu”) nawiązujący do słowiańskich tradycji zdobniczych.
Moje prace można oglądać w kolekcjach polskich i zagranicznych oraz na licznych wystawach czasowych. Jestem także autorką grafik do serii książek edukacyjnych dla niewidomych dzieci. [oprac. EliSa]

Paweł M. Falcman
Techniki twórcze: fotografia cyfrowa i analogowa. Czasem łączona z grafiką, rysunkiem. Najchętniej i najczęściej poszukiwany obraz uzyskuję już w aparacie, ale nie stronię od różnych odmian montażu (collage, sandwich i in.) czy innych fotograficznych technik specjalnych.
Przez tych parę dziesiątków lat, odkąd zacząłem fotografować, próbowałem różnych rzeczy, tematów – poszukiwałem. I co? Wszechświat się uparł najwyraźniej. To, przy czym ciągle, naturalnym biegiem rzeczy się odnajduję to portret i „miejskie rzeczy wypatrzone”. Elementy, detale miejskie i industrialne fotografowane jak kompozycje malarskie lub graficzne.
Inspiracje: wszystko co mi w ręce lub oczy wpadnie.

Waldemar Dąbrowski
Wrocławianin. W latach 1985-1989 pracownik wrocławskiego B.W.A. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką komputerową. W obrazach Waldemara Dąbrowskiego wszystko zdaje się tajemnicze. Obrazy przedstawiają zawieszone w iluzyjnych przestrzeniach fantastyczne, jakby przyśnione widoki, pełne wyrafinowanych, przetworzonych kształtów lub twarzopodobnych zjaw. Odrealnione pejzaże z przetworzonymi motywami przyrody, raz kojące, niekiedy puste lub chłodne, często pełne smutku, niepokoju czy lęku. Nic nie jest tu dopowiedziane do końca, jak w tajemnicy życia, z którą mamy codziennie do czynienia. Inspiracji autorowi dostarczają z jednej strony obserwacje świata, zwłaszcza przyrody, z drugiej ulotne, subiektywne wizje i przeżycia, możliwe do uwiecznienia dzięki własnym malarskim środkom ekspresji.
Autor brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.