Facebook Google+ Twitter

Wrocław wicemistrzem Polski w piłce ulicznej bezdomnych

W finale II otwartych międzynarodowych mistrzostw Polski bezdomnych w piłce ulicznej reprezentacja Polski pokonała 7:5 drużynę Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Ukrainy.

W miniony weekend na wrocławskim Rynku rozegrano II otwarte mistrzostwa Polski bezdomnych w piłce ulicznej. Udział wzięły reprezentacje bezdomnych z czterech polskich miast organizatorów Euro 2012 (Wrocław, Warszawa, Poznań i Gdańsk), reprezentacja Polski, a także zespoły z Rosji, Włoch, Belgii i Niemiec, Austrii i Węgier, Ukrainy. W niedzielnym finale reprezentacja Polski pokonała drużynę Wrocławia 7:5. Pomimo wielkiego upału zawody obejrzało wielu kibiców. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Ukrainy, ubiegłoroczny tryumfator mistrzostw świata rozegranych w Mediolanie.

Turniej we Wrocławiu to ostatni sprawdzian reprezentacji przed mistrzostwami świata w piłce nożnej bezdomnych, które odbędą się w Rio de Janeiro w tym roku. Polska reprezentacja to dwukrotny wicemistrz i dwukrotny zdobywca brązowego medalu.

- Podobne zawody pełnią podwójnie pożyteczna funkcję - powiedział w wywiadzie dla wrocławskiej
Gazety Wyborczej organizator tych mistrzostw, Maciej Gudra. - Dla bezdomnych jest to forma terapii, pomagająca im powrócić do normalności, uwierzyć w swoje możliwości i odblokować psychikę. Drugą istotną rzeczą jest też pokazanie społeczeństwu innego obrazu bezdomnych, przełamanie stereotypów w myśleniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.