Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Wiceszefowa PSL wychodzi na wolność

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 12:31

Podejrzana o nieprawidłowości przy rozdziale dotacji unijnych była dyrektor w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej, a teraz szefowa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu wychodzi na wolność.

Bożena R., która jest także wiceprzewodniczącą dolnośląskiego PSL, musi zapłacić 50 tysięcy złotych kaucji, ma zakaz opuszczania kraju, nie może też pracować przy rozdziale pieniędzy z Unii Europejskiej.

Na razie nie wiadomo, jakie środki zapobiegawcze wrocławska prokuratura zastosuje wobec szefa DIR Leszka G., który w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z drugiego miejsca listy PSL.

Oboje usłyszeli zarzuty przekraczania uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych od listopada 2008 do kwietnia 2009. Chodziło o przyznawanie dotacji unijnych, którymi zarządzał DIR.

Bożena R. miała wskazywać koordynatorowi programu osoby, które mają dostać pieniądze na otworzenie działalności gospodarczej. Z takiej nieuczciwej formy pomocy miało skorzystać około 20 rolników. Na razie nie wiadomo, ile dotacji łącznie dostali.

Łącznie w tym śledztwie zarzuty postawiono trzem osobom. Pod koniec kwietnia, po kontrolowanym wręczeniu łapówki, wpadł Jerzy G. - koordynator komisji, która przyznawała dotacje. Usłyszał zarzuty korupcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.