Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Wprowadzono alarm przeciwpowodziowy

  • B P
  • Data dodania: 2010-05-19 19:11

Dziś od godziny 12 wprowadzono alarm przeciwpowodziowy dla Wrocławia, którego odwołanie będzie zależało od najbliższych prognoz pogody dla naszego miasta.

Rzeka Odra na wysokości wrocławskiego ZOO. / Fot. Barbara PośledniakW chwili obecnej we Wrocławiu nie pada. Jednakże, jak czytamy na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na czwartek i piątek przewidywane są burze z opadami deszczu o nasileniu umiarkowanym, bądź silnym.

Spokój, który przejawia prezydent miasta Rafał Dutkiewicz nie udziela się wrocławiakom. Wśród mieszkańców tzw. "trójkąta bermudzkiego" (ul. Traugutta, Pułaskiego i Kościuszki), którzy znacznie ucierpieli w trakcie powodzi w 1997 roku, obserwujących poziom wody na Odrze i Oławie pojawiają się komentarze typu: "Oława wciąż wylewa", "Jak nic znowu nas zaleje".

Rzeka Oława na wysokości ul. Na Niskich Łąkach - stan na godzinę 15. / Fot. Barbara PośledniakOdnotowywany w Trestnie poziom wody w Odrze oscyluje między 449, a 450 centymetrami, czyli jest bliski przekroczenia stanu alarmowego. Pojawienie się fali kulminacyjnej przewidywane jest na piątek i według prognoz ma wynosić 2400 metrów sześciennych na sekundę, to jest o 600 metrów sześciennych na sekundę mniej niż wynosi przepustowość rzeki we Wrocławiu.

Na oficjalnej stronie miasta o godzinie 18. pojawił się komunikat o możliwości zalania w godzinach przed popołudniowych w dniu jutrzejszym ul. Opatowickiej (z jednej strony) i Polder Blizanowice-Trestno oraz osiedli: Nowy Dom, Opatowice, Blizanowice, Trestno oraz Mokry Dwór, które zostanę odcięte od pozostałej części Wrocławia. Władze miasta apelują do mieszkańców zagrożonych terenów o opuszczenie ich oraz zapewniają bezpłatny transport przez służby ratownicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.