Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28550 miejsce

Wrocław wypowiada wojnę grypie

Akcja pod hasłem: "Gorączka, kaszel, częste kichanie przed grypą chrońcie się wrocławianie" prowadzona jest od wtorku na terenie stolicy Dolnego Śląska.

Materiał Urzędu Miasta Wrocławia / Fot. www.wroclaw.plZ początkiem grudnia wrocławski Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego oraz Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego rozpoczęły akcję dotyczącą walki z grypą. Urzędnicy poprzez plakaty rozmieszczone w autobusach i tramwajach wrocławskiego MPK chcą edukować mieszkańców.

Materiał Urzędu Miasta Wrocławia / Fot. www.wroclaw.pl"Często myj ręce", "Zostań w domu, gdy źle się czujesz" to tylko niektóre z porad jakie wrocławianie mogą spotkać, przemieszczając się zdezynfekowanymi środkami komunikacji miejskiej. Za dezynfekcję pojazdu odpowiadać mają kierowcy i motorniczowie, którzy w trakcie postoju na pętli specjalnie nasączonymi ściereczkami mają wycierać poręcze i uchwyty.

Na tym jednak nie koniec walki z wirusem. Do wrocławskich przychodni i szpitali trafi 60 tys. maseczek higienicznych, które zostaną rozdane osobom z objawami grypy. Ma to za zadanie uchronić przed infekcją wirusem pozostałych pacjentów, którzy przyszli na wizytę kontrolną lub do specjalisty.

Władze miasta postawiły także na profilaktykę. W specjalnie wydanej ulotce możemy znaleźć 4 rady jak "wzmacniać zdrowie".

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.12.2009 12:27

"Do wrocławskich przychodni i szpitali trafi 60 tys. maseczek higienicznych, które zostaną rozdane osobom z objawami grypy. Ma to za zadanie uchronić przed infekcją wirusem pozostałych pacjentów, którzy przyszli na wizytę kontrolną lub do specjalisty"

Świetny pomysł. Dlaczego Ministerstwo Zdrowia na to nie wpadło??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.