Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Wyspa Słodowa niszczeje

Miejsce wytchnienia wielu wrocławskich rodzin jest dewastowane przez chuliganów. Dlaczego nikt się tym nie interesuje?

Jedna z kilku atrakcji dla dzieci na Wyspie Słodowej. / Fot. Emi SobońWyspa Słodowa - fantastyczne miejsce dla wielu wrocławian. Piękne place zabaw, zieleń, łabędzie, miejsce spacerów nie tylko rodzin z dziećmi, ale także ludzi starszych. Dziś, w tak piękne niedzielne popołudnie, było tu wiele osób chcących spędzić ten wyjątkowo pogodny listopadowy dzień na odetchnięciu od trosk dnia codziennego. Radosne krzyki dzieci, uśmiech na twarzach zapracowanych rodziców czy wesoły gwar uczących się na pobliskich ławkach studentów -
napawał człowieka optymizmem i wewnętrzną radością z tak pięknego dnia i miejsca.

Niestety chamskie pokrzykiwania grupki młodzieży, wulgaryzmy wypisane na elementach zabawek czy kolejna zepsuta huśtawka burzy obraz tego wyjątkowego miejsca. Na oczach bawiących się dzieci została zepsuta karuzela łańcuchowa, jedna z atrakcji cieszących się ogromnym powodzeniem. Deskorolka huśtawkowa, którą szczególnie upodobali sobie mali chłopcy, również ku ich ogromnemu rozczarowaniu, także jest zepsuta. Ktoś wyrwał ją z podtrzymujących kołków, przez co stała się zupełnie bezużyteczna. Niezwykle obraźliwe wulgaryzmy wypisane między innymi na tablicy z regulaminem placu zabaw straszą dzieci i rodziców. Grupka młodzieży buszująca po wyspie, wykrzykująca obraźliwe słowa, niszcząca zabawki - szczególnie upodobała sobie liny mostowe, na których urządza sobie niebezpieczne wyścigi.

Czy to piękne, naprawdę wyjątkowe, wrocławskie miejsce jest skazane na sukcesywne niszczenie i wandalizm okolicznych młodych ludzi? Czy rozczarowanie dzieci, które przy kolejnej wizycie na ulubionym placu zabaw znajdą następną uszkodzoną huśtawkę, zniszczoną zabawkę czy pety w piskownicy w końcu się skończy? Może interwencja odpowiednich służb wstrzyma wandalizm na Wyspie Słodowej?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ryszard77
  • Ryszard77
  • 14.05.2011 09:29

Kogo to obchodzi,że niszczeje Wyspa.Że wulgaryzmy?-przecież to dzisiejsza norma,można je usłyszeć nawet w TV.Panowie(i panie) w czarnych uniformach wolą łowić kierowców żle zaparkowanych samochodów,zawsze to pewna i szybka kasa.
Ryszard

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.