Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Zaczyna sypać się misternie budowany mit dynamicznego miasta

Ponoć, najdynamiczniej rozwijające się miasto naszego kraju, staje się powoli wydmuszką. Wpadka goni wpadkę. Włodarze uciekają z niewygodnych konferencji prasowych, jak to miało miejsce choćby 5 kwietnia w sprawie stadionu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrocław / Fot. Domena publicznaProblem stadionu, naprawy dróg, tramwaj T plus, galeria na Maślicach, droga S8 (Wrocław-Warszawa) i S5 (Wrocław-Poznań) - to najnowsze wpadki władz Wrocławia. Pamiętać należy również o źle oznakowanej obwodnicy Wrocławia.

W poprzednim materiale pisałem o innych wpadkach. Dzisiaj istnieje realne zagrożenie terminowego oddania do użytku stadionu. Rano jeden z wykonawców, zszedł z palcu budowy i w ten sposób uniemożliwił terminowe wykonanie pozostałych prac. Brak terminowych wypłat należnego wynagrodzenia, brak zabezpieczenia w niezbędne elementy oświetlenia, brud i niezgodny z zapowiedziami wygląd membrany stadionu, to tylko nieliczne przykłady huraoptymizmu.

Nie oceniam kto i dlaczego. Jako mieszkańca miasta, mnie to nie interesuje. Miasto i jego mieszkańcy reprezentowani są przez urząd. Na jego czele
stoi prezydent Dutkiewicz, który daje coraz częściej dowody nieodpowiedzialności.

Nie mam pretensji o brak pełnej synchronizacji ruchu tramwaju linii 32,31,33. Oczywiście, musi to potrwać. Jakiemu celowi służyło jednak permanentne przekonywanie mieszkańców o szybkim wprowadzeniu przedsięwzięcia?

Jakiemu celowi służyło podpisanie umowy z Zygmuntem Solorzem, który teraz nie realizuje jej podstawowych zapisów. „Dziura” przy stadionie zabezpieczana kosztem 3,5 mln złotych, brak uzgodnionych wpłat transz na WKS Śląsk, skutkuje bankructwem klubu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.